banner333

banner309

Sakarya'daki Gümüşhaneliler Kırcaali Yaylası'nda buluşacak

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ı ziyaret eden Gümüşhaneliler Derneği Geleneksel Yayla Şenliğinin 1 Haziran'da yapılacağını duyurdu.

Dernek 28.05.2014, 22:26 28.05.2014, 22:31
Sakarya'daki Gümüşhaneliler Kırcaali Yaylası'nda buluşacak
banner400

 Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ı ziyaret eden Gümüşhaneliler Derneği Geleneksel Yayla Şenliğinin 1 Haziran'da yapılacağını duyurdu.Sakarya Gümüşhaneliler Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği Esentepe-Kırcaali Yayla Şenliği'nin altıncısı 1 Haziran'da yapılacak.

Dernek Başkanı Yaşar Kara şenliğe yaklaşık 10 bin kişilik bir katılım beklediklerini belirterek, "Tarihi bir şenlik olacak. Bütün yöre derneklerinin, kurum ve kuruluşların davet edildiği, çevre illerden de katılımın olacağı muhteşem bir kardeşlik şöleni gerçekleştireceğiz" dedi. 

Başkan Kara, şenliklerin insanların kaynaşması ve kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılması açısından son derece önemli olduğunu ifade ederek, "İnsanların birbirleri ile kenetlendikleri, toplumsal birlikteliğin pekişmesine aracılık eden, diğer taraftan bizi biz yapan kültürel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir görevi yerine getiren yayla şenliklerimizin altıncısını bu sene de Serdivan Esentepe Kırcaali Yaylası'nda gerçekleştireceğiz" diye konuştu. 

Başkan Kara şenliğin içeriğinden de bahsederek; "Mehter'in, horonun, folklorun, kemençenin, sazın-sözün ve kardeşliğin en güzel örneklerini sunacağımız şölenimize tüm Sakaryalılar davetlidir. Bu vesileyle şunu da ayrıca ifade etmek isterim ki; bize her konuda destek olan ve her organizasyonumuzda yanımızda bulanan Serdivan Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar'a teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51