banner333

banner309

Kaya’dan, Teşekkür Mesajı

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya 2 Eylül’ün Dünya Gümüşhaneliler Günü olarak ilan edilmesi sürecinde Gümüşhane Belediye Meclisinin ve Gümüşhane Belediye’sinin duyarlı ve samimi takibi ve konuya olan ilgisi için teşekkür etti.

Dernek 15.09.2018, 08:31 15.09.2018, 00:40
Kaya’dan, Teşekkür Mesajı
banner400

YENİLİKÇİ VE KALKINMACI FAALİYETLERİ HAREKETE GEÇİRMEMİZ GEREKİYOR

Kaya yapmış olduğu açıklamada; Artık Gümüşhane’yi Ulusal ve Uluslar arası Kamuoyunda tanıtacak vizyoner fikirleri gündeme taşımak ve çağa ayak uyduranyenilikçi ve kalkınmacı faaliyetleri icra etmek gibi bir sorumluluğumuz var. Bunu ŞİDEF’i kurarken Vizyonumuz ve Misyonumuzda da belirttik. Artık Sivil Toplum Kurumlarımızın bu anlayışla çalışması ve Kamu Kurumlarını ve Devlet Aklını harekete geçirmesi gerekiyor.

BU SİNERJİNİN ARTARAK DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM

Dünya Gümüşhane’liler günü ile ilgili oluşan Sinerjide Gümüşhane Belediyesi Başkanı Sn. Ercan ÇİMEN ve Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Sn. Hasan PİR’inkatkısı için en hasbi teşekkürlerimi bir borç bilirim. Sivil toplum aklını üst lige taşıyacak bu tür yönlendirme ve takiplere özellikle ihtiyacımız var. Dünya Gümüşhaneliler Günü ŞİDEF olarak ilerleyen zamanlarda ortaya atacağımız projeler için de Kamu-Sivil Toplum İşbirliği açısından örnek teşkil etti. Bu sinerjinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

GÜMÜŞHANE SİVİL TOPLUMU EZBER BOZMALI

Bu vesile ile bir kez daha şu hususun altını çizmek istiyoruz. Gümüşhane Sivil Toplumu olarak geleneksel dernekçilik anlayışından sıyrılmamız gerekiyor. Yeni şeyler söylememiz ve farklı İllerde ki ve yurtdışındaki insan potansiyelimizi doğru yönde kanalize etmemiz gerekiyor. ŞİDEF bu çizgide açıkladığı faaliyetlerine bundan sonra da devam edecek. Dünya Gümüşhaneliler Günü bu nokta itibariyle iyi bir başlangıç oldu. Umarız 2019 2 Eylül’ünde Yurtdışından Büyükelçilerimizin,İşadamlarımızın,Gurbetçilerimizin,İşçilerimizin ve Yöre insanımızın katılımıyla Gümüşhane’de Ulusal ve Uluslar arası diasporamızın katıldığı bir etkinlik planlarız.Belki bu etkinlikte Göç hikayelerimizi dinler bunu bir Tersine Göç Dalgasına çevirmenin istişaresini yaparız.

Bu vesile ile Gümüşhane Belediye Başkanı Sn. Ercan ÇİMEN’e, ŞİDEF ve Gümüşhane adına vakit ayırıp tweetatan tüm hemşehrilerime tekrar teşekkür ederim.

Yorumlar (1)
Zeki Kaya 6 yıl önce
Son yıllarda beni çok bir husus var. O da yaşantımızı Doğum büyüdüğümüz topraklarda değilde ekonomik nedenlerle Doğum büyüdüğümüz toprakların dışında, gurbet elde geçirmemizdir. Bu durum Gümüşhaneli için çok büyük bir talihsizliktir. Gümüşhaneli her kim varsa başını iki elinin arasına alıp uzun uzun düşünmeli, Gümüşhane ve yöresini kalkındırmanın yollarını hayata geçirmeli. Biz yandık hiç olmazsa bizden sonrakiler yanmamalı. Dün emekli polis memuru dayımın oğlunu İzmir Mustafa Kemal de toprağa verdik. Bu durum beni kahır etmiştir. Gümüşhane bizleri üzerinde barındırabilmiş olsaydı dayımın oğlunu biz neden gurbette toprağa vermiş olalım.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Temmuz 2024
İmsak 03:11
Güneş 05:01
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:56
Yatsı 21:38