banner333

banner309

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Öğrencilerle Buluştu

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği kültürel ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl ilk defa Eskişehirde üniversitede okuyan Gümüşhaneli öğrencilere burs veriyor.

Dernek 02.12.2017, 19:05 03.12.2017, 14:47
Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Öğrencilerle Buluştu
banner400

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği kültürel ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl ilk defa Eskişehirde üniversitede okuyan Gümüşhaneli öğrencilere burs veriyor.

Burs verilen öğrencilerle Eskişehir öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıya başta Dernek Başkanı Uğur Yücel olmak üzere, Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan, Genel Sekreter Osman Nebioğlu ile Onur Kurulu Üyesi Verdi Dairesi Grup Başkanı Fuat Mallı,Üyeler Tuncay Aydın ve Emrah Bayrak katıldı.

Çok sıcak ortamda geçen kahvaltı etkinliğinde düşüncelerini açıklayan Dernek Başkanı Uğur Yücel burs için yapılan çağrıya belgeleriyle birlikte müracaat eden öğrencilerin tamamına yönetim kurulu kararı ile burs verdiklerini söyledi. Yücel:”Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ailenizin bizlere emaneti olarak gördüğümüz siz kıymetli öğrencilerimize üyelerimizin de desteği ile tamamınıza burs verme kararı aldık. Bizlere başvuruda bulunan hiç bir öğrencimizi geri çevirmedik.Sizlere bir nebze olsun eğitim hayatınızda destek olabiliyorsak ne mutlu bize.İlk taksitleriniz dün itibariyle yatmış olmalı. Bunun için Eskişehirde yaşayan tüm Gümüşhaneli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Başarılarınız devam ettiği sürece sizlere desteğimizde devam edecektir.” dedi.

Kendi ayakları üzerinde durabilen bir dernek yapısına kavuştukları için ülkemizin geleceği olan gençlerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Dernek Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan,Eskişehirde eğitim hayatına devam eden Gümüşhaneli öğrencilere iş adamları ve üyelerin destekleri ile ilk defa burs verdiklerini söyledi.Turhan sözlerini şöyle sürdürdü:” Sizlerden tek isteğimiz çalışkan olmanız,bulunduğunuz ortamlarda aidiyet duygusuna sahip öz güveni gelişmiş Gümüşhaneli gençler olmanız. Aramızda Tıp Fakültesinde,Mühendislik ve İktisadi İdari Bilimlerde,Mimarlık v.s okuyan gençler var.Dernek faaliyetlerinin içerisinde olmalısınız. Her ayın ilk haftası bu tür etkinlikle bir araya geleceğiz.” dedi.

Kahvaltıda mesleki tecrübesiyle öğrencilere önemli açıklamalrda bulunan Vergi Denetmeni ve aynı zamanda Eskişehir Vergi Dairesi Daire Başkanı Fuat Mallı da duygu ve düşüncelerini öğrencilerle paylaşarak istedikleri zaman kendisini telefonla yahut bizzat ziyaret edebileceklerini sözlerine ekledi.”

Genel Sekreter Osman Nebioğluda öğrencilerin gurbet elde Eskişehirde kendilerini yalnız hissetmemelerini sıkıştıklarında ilk müracaat edecek kişilerin dernek yöneticileri olacağını söyledi.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğinden burs aldıkları için mutlu olduklarını ve terşekkür ettiklerini belirten öğrenciler tek tek kendilerini tanıtarak kahvaltı sonunda hatıra resmi çektirdiler.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50