banner333

banner309

Akbaba Köyü Derneği'nden Alkışlanacak Organizasyon

CVK Mobilya kurucusu Fatih Çevik, başkanı olduğu Gümüşhane Köse Akbaba Köyü Derneği ile gönül köprüsünü deprem bölgesinde kurdu.

Dernek 23.02.2023, 08:47
Akbaba Köyü Derneği'nden Alkışlanacak Organizasyon
banner400

6 Şubat günü yasa boğulduğumuz Kahramanmaraş merkezli depremde tüm Türkiye birlik oldu. Birlik çağrısını ilk başlatanlardan ve bölgesinde hızlıca organizasyonlara başlayan CVK Mobilya kurucusu Fatih Çevik, başkanı olduğu Gümüşhane Köse Akbaba Köyü Derneği ile gönül köprüsünü deprem bölgesinde kurdu.

Seferberliğin, birlik-beraberliğin  ve dayanışmanın en büyük örneği olan Kahramanmaraş depreminde tüm ülkenin seferberlik hareketinde görünmeyen kahramanları vardı. Hızlıca hemşehriler arasında organizasyonu sağlayan Gümüşhane Akbaba Köyü Derneği Başkanı Fatih Çevik bölgeye intikal eden yardım konvoyunda yer aldı.

Çevik “Depremin ilk şokunu atlattıktan sonra karşılaşılan durumun büyüklüğünün farkına vardık. 11 ili etkileyen bu sürecimize acil ihtiyaç listeleri hazırlayarak başladık, hızlıca üyelerimize duyuru yaptık. Çağrımıza kulak veren üyelerimiz ve paydaşlarımız sayesinde kumanya paketleri, hijyen kitleri, kıyafet, çocuk mama ve gereçleriyle tahminimizden çok daha büyük bir destekle yola çıktık. Biz milletimizin fedakarlığı ve büyüklüğü karşısında büyük minnet duyduk. İlk desteğimizin ardından bölgelerde uzun vadede yapılacak tüm süreçlerde gönüllülük esasıyla yine desteklerimiz devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 02:58
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:49
Yatsı 21:32