banner333

banner309

Hamzaoğlu: Şiran-İkisi Yolu Kangren Olmuştur !

Gümüp Başkanı ve Güsiad Yönetim Kurulu Üyesi Hamzoğlu: Şiran’ın En Büyük Sorunu İkisi Yolu’nun Bitmeyişidir

Dernek 07.06.2013, 10:20
Hamzaoğlu: Şiran-İkisi Yolu Kangren Olmuştur !
banner400

Şiran Platformu’nun düzenlediği piknik’de konuşan GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu;” Şiran-İkisu yolunun bitmesi olmazsa olmazımızdır” dedi.

 Hamzaoğlu konuşmasında;”Bir hafta önceki Gümüşhane seyahatimde bir kez daha gördük ki, Şiran-İkisu yolunun bir an önce bitirilmesi gerekmektedir. Şiran’dan Trabzon havaalanına gitmek için 6 saat önce çıkmamız gerekti ve zor uçağa yetiştik. Bu yol bitmiş olsa idi biz Şiran’da daha fazla kalma imkanına sahip olacaktık ve 2 saat gibi kısa bir sürede Trabzon hava alanında olacaktık. 

Fakat bizleri düşündüren konu İstanbul,Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan Şiranlılar her ortamda yolun bitmesi için her ortamda dile getiriken Şiran’da yaşayan hemşerilerimizin sessizliğidir. Acaba neden hiç sesleri çıkmamaktadır ? Onlar için zaman hiç mi önemli değil, onca zamanı boşa harcıyorlar. Şiran’daki yerel yöneticiler ve STK’lar neden seslerini çıkarmıyorlar ? 

Bu yol Şiran’da yaşayanların en doğal hakkıdır. Bizler yılda 1 veya 2 defa Şiran’a gidiyor ve bu zorluğu yaşıyoruz, orada yaşayan hemşerilerimiz neden bu zorluğu dile getirmiyorlar bunu anlamakta güçlük çekiyorum. 

Şiran’ın bence en büyük sorunu  yol sorunudur. Bu yolun bir an önce bitmesi ve Şiranın özgürlüğe kavuşması gerekmektedir. Bugün Karadeniz illeri arasında en çok tünel Gümüşhane’dedir ve ilin kuzey bölgesindedir. Tersun dağlarına bu tünellerden bir tane açılmaz, kim buna engel oluyor bunu anlamakta zorlanmaktayım. Bu yol açılırsa Gümüşhane-İstanbul arası 55 km kısalacaktır. Gidiş gelişde bu yol 110 km kısa olmuş olacaktır. Sonuçta ifade ettiğimiz öneri hem ekonomik hem de seyahat zamanından katkı sağlayacaktır.Ayrıca Trabzon limanının İç Anadolu’ya açılan yolu olacak yıllık 150 000 000 dolarlık ekonomik katkı sağlayacaktır.

 Bu hesaplar ortadayken bu yolun yapımına hangi zihniyet engel oluyor anlamış değilim. Üzülerek söylüyorum ki Trabzon lobisinin engellemelerinin yanına Gümüşhane lobiside eklenince yolun yapımı yılan hikayesine döndü. Temennimiz Şiran’ı Gümüşhane ve Karadeniz’e açacak olan İkisu-Şiran yolunun her türlü engele rağmen bitirilmesidir. Şiranın bu yolunun yapılması sadece Şiran’ı değil, merkezi de diğer ilçelerinin de gelişimine katkı sağlayacaktır. Ayrıca, Gümüşhane gelişmiş ilçeleri ile gelişecektir" dedi.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (27)
Oktay Yıldız 11 yıl önce
Yüksel bey ne kadar doğru söylediniz, Şiran onlarca yıldır bu "yol"suzluğun sıkıntısını yaşarken, güzergahdaki köyler inşaatın eziyetini yaşadılar ve ancak son 2 yıldır dişe dokunur bir çalışma yapıldı. ne yerel yönetimi, ne STK sı, ne siyasetçisi dert edinmedi.bana göre Gümüşhane ve Kelkitin by-pas edilmemesi için kurban edildi. Şiran yerel siyasetindeki temsilsizliğinin sıkıntısını bu gidişle daha çok yaşar...
yılmazAYDIN 11 yıl önce
kELKİT LOBİSİ BU YOLU BİTİRMİYOR ANLAYIN ARTIK BECERİKSİZ YETENEKSİZ İDARECİLERDE TUZU BİBERİ OLUYOR ANLAMADIĞIM ŞİRAN ÜVEY EVLATMI ONLARDA AKPARTİYE ÇOĞUNLUKLA OY VERDİ BELEDİYE ONLARDA MECLİS ÜYELERİ ONLARDA ŞİRANLI VEKİLİMİZ OLSAYDI ÇOKTAN BİTMİŞTİ
TÜRKER YENİÇERİ 11 yıl önce
Değerli Haber29 Ailesi Siz Bu Haberi Yapmaktan Bizde Yorum Yazmaktan Bıkmadık Fakat Artık Bir Fiiliyete Geçmemiz Gerek Diye Düşünüyorum Bu Yolun Yapımı İçin Kesilen Onlarca Ağaca Sessiz Kaldık çünkü Yol Medeniyettir Dedik Oradakı Çevre KAtliamına Ses Çıkarmadık 4 Ağaç İçin Bugünlerde Gelinen Durum Ortada .Guıness Rekorlar Kıtabına Başvuruda Bulunalım Dünyanın Km Basına En Yavas Yapılan Yolu Diye Tescilde Başvuralım. Ulusal Ajanslara Gecelim Ramazan Ayında Cumhurbaşkanı Karayolu İle Kelkit ten Gümüşhaneye Gidecek Bu Tarihde Eylem Yapalım.Sesimizi Duyaralım Derim .İyi Çalışmalar
selim kazancı 11 yıl önce
şiranlılar bu yerel idarecilerle bu menfaatçi ilçe teşkilatıyla bu vurdum duymaz halkıyla yolu izi haketmiyor.bırakın kelkitin mezresi olsun şiran bırakın hastalarınız yollarda ölsün.hastaneyi dahi ticari çıkarlara alet edenler düşün şiranın yakasından artık.
yolcu 11 yıl önce
Sayin hamzaoglunu cani gonulden destekliyoruz ama bu konuyu gecen hafta sayin omer yeniceri gjndeme getirdiginde yer yerinden oynadi sanami kaldi diyenden tutta laf sokanlarimi soylesek tabi bu arkadasksrin hepsi malum akp ilce yonetimi ve belediye baskaninin yakinlari omer beyin kazanmasindan korktuklri icin burasan yazip ciziyorlar sayin hamzaogluna ses cikarsinlarya ha bu arada sayin belediye baskani siranin gurisine halk bankasi hayirli olsun yazdirmistiya yanlis yere asmis kelkite asacktimonu bak kelkite acikdi bile halk bankasi
Sait 11 yıl önce
Şiran lım bizlerin vekili yok . Bu yüzden yolumuz bitirilmiyor.Bir vekil Bir komşu ilimizin, birisi diğer komşu ilimizin . Sayın Hamzaoğlu na teşekkürlerimizi sunarız. İki dönemdir seçtiğimiz Sayın vekil Kemalettin AYDIN ın şimdiğe kadar ilimize ne kazandırdığını bir sorgularmısınız. Kendi çıkar ve menfaatlerinden öte.
selim kara 11 yıl önce
bu yolun yapılması şarttır ki bu iki senedir gözle görülür bir çalışma var bazı arkadaşlar sadece karalamaya çalışıyorlar bence kim ne yaptı bu güne kadar şirana ortadadır. şiranın en büyük sorunu cahilliktir.
recep yazıcı 11 yıl önce
burayı da yapacaktır bu hükümet kimsenin kuşkusu olmasın ranta dur diyecektir. lafla olmuyor bu ilçeden millet vekili de çıktı zamanında da ne oldu..geçmişle yaşamayın sadece ama unutmayın da...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52