banner333

banner309

Erbakan Gümüşhane'de Anıldı

Türkiye Cumhuriyetinin 54. Hükümetinin Başbakanı ve Milli Görüş lideri merhum Prof.Dr. Necmettin Erbakan için vefatının 2.yılında Gümüşhane’de anma programı düzenlendi.

Siyaset 28.02.2013, 14:50
Erbakan Gümüşhane'de Anıldı
banner400
 SP Gümüşhane İl Başkanlığı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Dr. Abdullah Sevim katılacakken, Sevim’in yaşadığı ulaşım problemi nedeniyle yerine yine GİK üyesi olan Ümit Çebi katıldı.
Belediye Başkanı Mustafa Canlı, AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen, partililer ve vatandaşların katıldığı programda konuşan SP İl Başkanı Avukat Akın Demir, Erbakan’ın hayatını davasından ve mücadelesinden ödün vermeden son nefesini verdiğini söyledi.
Merhum Erbakan’ın ömrünün mücadele ile geçtiğini ifade eden Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hocamızın ömrü hakkın hakimiyeti için mücadele ile geçmiştir. Bu anlamda cihadı hayat şiarı edinmiş ve halk ile hakkın arasındaki şer güçlerle mücadeleyi kendine dert etmiştir. Hocamız milletten almış olduğu her yetkide hakka ve halka en güzel nasıl hizmet edilebileceğini icraatları ile ispatlamıştır. Hakka ve halka hizmette sınır tanımıyordu.”
İLK YERLİ MOTOR FABRİKASININ ADININ NİYE GÜMÜŞ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
İl Başkanlığı sürecinde 3 ay çalışma fırsatı bulduğu merhum Erbakan’la ilgili anılarını anlatan Demir, “Trabzon’da yapılan bölge toplantısında beni kaldırarak ‘Evlat, biz Türkiye’de ilk yerli motor fabrikasının adını niye gümüş motor fabrikası koyduk’ diye sordu. Bizde cevap olarak Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi sevgisi ve muhabbetinden, hürmetinden ötürü bu fabrikaya Gümüş Motor Fabrikası adını koyduğunu söyledik. Hocamı her zaman yerliyli, milliydi ve haysiyetli bir siyaset ve mücadele içerisindeydi.” dedi.
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu üyesi Ümit Çebi ise Erbakan kimdir sorusuna cevap olarak verdiği ‘yaratılış gayesini bilen kuldur’ cümlesini geniş bir şekilde örnekleriyle açıkladı.
“ERBAKAN MÜKEMMEL BİR KUL’DU”
Erbakan’ı ömrünü davasına, hedefine kilitlemiş mükemmel bir kul olarak nitelendiren Çebi, “Erbakan birçok yönleri ile eşsiz bir manevi bilge idi. Madde ve manası ile liderdi. Milli Nizam’ın ilk üyesini Malazgirt’ten yapacak kadar deha bir kişilikti. Güçlü bir lider, yeni bir dünya diyen tek lider idi. Bizim partimiz 4 kez kapatıldı. Hırsızlık, hainlik gerekçesi ile kapatılmadı. Erbakan’ı anlamak istiyorsanız yeryüzündeki oyunlara bakınız. 42 yıl önce dedikleri bugün bir bir gerçekleşiyor.” dedi.
“ŞOVMEN OLSAYDI, 28 ŞUBATTAN SONRA ÜLKEDE KAN AKACAK, TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMAYACAKTI”
28 Şubatı darbesinin bir Siyonist oyunu olduğunu kaydeden Çebi, “Erbakan hoca şovmen bir insan olsa idi bugün bu ülkede kan akacak, taş üstünde taş kalmayacaktı” tespitinde bulundu.

www.gumushane.gen.tr

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50