banner275
06 Ocak 2012 Cuma 16:23
Yeni Yüzüyle Kelkit Devlet Hastanesi
banner305
banner331

Gün geçtikçe dünyadaki ve ülkemizdeki gelişim ve değişime paralel olarak ülkemiz sağlık sistemi de  gelişmekte her yeni gün tedavi yöntemleri gelişerek ve yeni tedavi yöntemleri bulunarak halkımızın sağlık seviyesi yükseltilmeye çalışılmaktadır. Kelkit Devlet Hastanesi olarakta  sağlık sistemindeki bu değişime paralel olarak tanı ve tedavi yöntemlerimizi modern tıbbın gereklerine uygun olarak düzenleyerek halkımıza hizmet vermeye devam etmekteyiz. Geçtiğimiz 2011 yılını hastanemiz açısından değerlendirdiğimizde büyük gelişim kaydettiğimiz görülmektedir.  2008 yılında mevcut hastane binamıza taşındığımız zaman sadece 4 uzman hekim ile halkımıza hizmet verirken  2011 yılında 15 farklı  branşta 18 uzman hekim ve 3 ameliyathane  ile hizmet verir duruma geldik. 2011 yılında yeni ortopedi ve göz doktorumuzun ve askerde olan KBB doktorumuzun da  bünyemize katılmasıyla beraber  daha önce hastanemizde hiç yapılamayan ve  eşdeğer büyüklükteki ilçe hastanelerinde de yapılmayan birçok operasyonları yapabilir hale geldik. Bu sayede 2010 yılında 1504 olan ameliyat sayımızı 2530 çıkararak ve %68 lik bir artış sağlayarak ameliyathanemizi daha verimli kullanılır hale getirdik. 2011 yılı içerisinde sadece ameliyat sayımızı değil ameliyat çeşitliliğimizi de artırdık. Bu operasyonlara örnek olarak;  Genel cerrahi alanında Laparoskopik safra kesesi operasyonları, Laparoskopik apendektomi, kolesistektomi, Laparoskopik ingiunal herni onarımı, kisthitataik operasyonları, guatr  ameliyatları,  Ortopedi ve travmatoloji  alanında kalça protezi, diz protezi, parmak protezi,   Vertebra (omurga) kırığı operasyonları, bel kayması ameliyatları,  Artroskopik diz operasyonları, El Bilek cerrahisi, Tendon onarımı, Kemik kist operasyonları , İyi huylu kemik tümör ameliyatları, tüm travma operasyonları,   Göz hastalıkları alanında,  yüksek teknolojiyle dikişsiz katarakt ameliyatları, gözyaşı kanalı tıkanıklığı operasyonları,  Piterjium (gözde et yürümesi) operasyonları, Şaşılık, Göz kapağı operasyonları,  Göz estetiği operasyonları, Kontak lens uygulamaları   Üroloji alanında Endoskopik ve açık prostat operasyonları, Endoskopik mesane tümörü ameliyatları,  endoskopik yöntemle üreter ve böbrek  ve mesane taşı operasyonları, üretra cerrahisi,  Hipospadyas operasyonları,  Transrektal prostat iğne biyopsisi,  Skrotal  (erbezi) cerrahiler  ve Ultrason eşliğinde Perkütan böbrek kisti boşaltılması ve peruktan nefrostomi konulması operasyonları sayılabilir.

 Yapılan bu operasyonlar sayesinde vatandaşlarımız normal şartlar altında büyük şehirlerde tedavi görecekken ilçemizden ayrılmadan kendi imkanlarımızla bu tedavilerini hastanemizde görüp sağlığına kavuşmaktadır.  Hastanemiz 2012 yılının başında  yeni bir Laparoskopik cerrahi aletine de kavuşacaktır. Bu cihazın hastane envanterine katılmasıyla birlikte bir çok cerrahi işlem açık ameliyat yöntemleri kullanılmadan kapalı olarak  kameralı cerrahi yöntemleriyle yapılabilecektir. Bu sayede hastalarımız dikişsiz büyük ameliyat izleri olmaksızın ve daha kısa sürede hastanemizden tedavilerini olarak taburcu olup sağlıklı bir şekilde ve normal hayatlarına dönebileceklerdir.  Hastanemizde 2011 yılında sadece cerrahi branşlarda değil dahili branşlarda da yeni uzmanlık dallarında hizmet verilemeye başlanmıştır. 2011 yılında  Dermatoloji (cildiye), Göğüs hastalıkları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Radyoloji, Biyokimya uzmanlarımız aramıza katılmıştır. Bu sayede sadece cerrahi branşlarda değil  dahili branşlarda da başka hastanelere sevk oranlarımız azalttık.

2011 yılı sadece tedavi alanında değil teşhis alanında da hastanemizde  yeniliklerle geçti. Uzun yıllardır hastane bünyesin olmasını arzuladığımız  Bilgisayarlı Tomografi cihazına 2011 yılının son ayında  kavuştuk. Artık hastalarımızın tanılarını çekilen tomografik görüntüler sayesinde  başta nöroloji branşımız olmak üzere KBB, üroloji, ortopedi, göğüs hastalıkları vb. alanlarda daha kısa sürede ve daha etkili olarak tespit edebilir hale geldik. Bu sayede ayaktan hastalarımızın sevk sayılarını günde ortalama 25-30 hasta azalttık.

2011 yılında hastalarımızı sadece hastanede değil evlerinde de tedavi ettik. Toplam 87 hastaya 345 ev ziyareti gerçekleştirdik. Ulaştığımız bu sayı ile Sağlık Bakanlığı tarafından TEŞEKKÜR BELGESİ ile ödüllendirildik. Artık daha organize şekilde yatalak ve ağır hasta olan vatandaşlarımıza ulaşıp, onlar bizden hizmet talep etmeden, biz onların evine ulaşıp  Evde  Sağlık Hizmetini sunmaktayız.

2011 yılında halkımıza sunduğumuz bu yeniliklerin verdiği heyecanla 2012 yılında da aynı hırs ve azimle hizmet  vermeye devam etmeyi planlamaktayız. Hastane çalışanları ve yönetimi olarak 2012 yılı misyonumuz tedavi olmak için kurumumuza müracaat eden tüm hastalarımızın ilk müracaatından tedavilerinin bitimine kadar memnun olarak hastanemizden ayrılmasıdır. Bu amaca ulaşmak için  elimizden gelen tüm imkanları kullanmaya 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da  devam edeceğiz.

Kaynak: Haber29.NET

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zekeriya Yıldırım 2012-02-01 09:28:55

SİZ BÜYÜDÜKCE BİZİM YÜREYİMİZ BÜYÜR BU KADAR KISA BİR ZAMANDA BU KADAR ÜSTÜN BİR HİZMET ÇOK ÜSTÜN BİR BAŞARIDIR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER EMEYİ GECEN HERKESE MÜDÜRÜME BAŞ HEKİMİNE HERKESE TEŞEKÜRÜ BİR BORC BİLİR DAHA İYİ HİZMET VE DAHDA YÜKSELMENİZ DİLRİM

banner333

banner343

banner309

 
Haber 29 Gazetesi
Herkese Açık grup · 10.000 üye
Gruba Katıl
Haber29.NET Facebook Grubumuza Katılın