banner275
19 Mart 2012 Pazartesi 17:04
Harşit Özel, GÜDEF'leri Ağırladı
banner305
banner331

Kanal 9 ekranlarında 1 yılı aşkındır yapılan Yerel Gelişim bu hafta sonu Yerel Gelişim Harşıt Özel olarak Gümüşhaneye dönük program yaptı. 18 Martta ilki ekranlara gelen program için,programın yapımcı ve sunucusu Yüksel Yalçın 10 programlık bu çalışmanın birincisinde GÜDEF ANKARA Başkanı Sn.Hamdi Aslan ve yardımcısı Adem Ezber ile Güdef İstanbul Başkanı Hasan Akdemir ve yardımcıları Zafer Uçan ve Turgay Yalçın ın konuk olduğu programın ardından şu açıklamalarda bulundu.

Programımız malumunuz olduğu üzereGümüşhanenin gelişimi üzerine STK ların rolü idi. Takdir edersiniz ki, STK larda bu programlar da çözüm değil, çözüme giden yolların tartışıldığı teknik açık oturumlardır.
..
Öncelikle bu programlara ne kadar ilgi olursa, programların kalitesi de içeriği de gelişir.
Yerel Gelişim, Harşıt Özel bugün 9000 leri geçen,ve GÜMÜŞHANE’nin en büyük sanal STK larından biri olan HARŞIT PLATFORMUnda dile getirdiğimiz konuların medyadaki sesi olma adına bir program dizisidir. Dolayısi ile, sanaldan ürettiğimiz adını koyduğumuz Gümüşhanenin gelişimine dönük çözüm önerilerimiz bahsinde yer alan konuların bilgisayardan EKRANLARA KAMUOYU İLE PAYLAŞIM adresidir. Bu sebeple, HP üyelerine, bu konulara ilgili diğer sosyal paylaşım gruplarına e-posta ve SMS desteği ile destek veren herkese, izleyenlerimize teşekkür ediyoruz.

Arzumuz odur ki, bu konuları sistematik olarak biryerlere taşıyabilirsek Gümüşhaneninde ileri de sesi olacak bir bir TV kanalına kavuşabilir veya bir kanaldan belli saatleri kiralanmış yarım zamanlı yayın yapan bir kanalı olabilir.
..
Program 22.30 da yayınlanıyor.Daha ön saate alınabilir, bu defa kiralama saatleri daha pahalı olmaktadır. Bu tip programların kiralama maliyetleri var, tanıyanlar bunların nasıl karşılandığını bilirler. En önemli bahis olduğu halde, o kapsama girmiyorum.

18 MART YEREL GELİŞİM PROGRAMINDAN NE ÇIKTI?
1.Federasyonlar arasında ortak iletişimin teknik paylaşımlarda zayıf hatta kolektif çalışma adına somut bir örnek olmadığı ifade edildi.Peki ne olacak?
- Her iki tarafta söz verdi. Gümüşhanenin gelişimi adına hazırlayacakları çalışmaları her iki Fedrasyon başkanı yönetim kurulları ile bir masa etrafında çalışarak, hazırlayacakları bir rapor olacak. Bu rapor 2 yıllık hazırlanacak, ancak yılda bir kez de güncellenecek. İlki 12-15 Mart arası Ankarada yapılacak ANKARA GÜMÜŞHANE GÜNLERİnde çalıştay şeklinde yapılacak. GÜMÜŞHANENİN GELİŞİM ÖNERİLERİ-1 şeklinde olacak. Bu konuda Harşıt Platformu tarafından hazırlanmış çalışma taraflara ÖRNEK ÇALIŞMA olarak verilecek. Federasyonlar bu çalışmayı kendi danışma kurullarında gözden geçirerek çalıştay gününe kadar hazır edecekler. Ankaradaki çalıştayda ise bir SONUÇ BİLDİRGESİ şeklinde olacak. Buradan çıkan çalışma Avrupa Gümüşhaneliler Dernek Başkanlığı ve Gümüşhane Kent Konseyine sunulacak. Alınacak nihai görüşle, Yerel Yönetimlere ve Milletvekillerine sunulacak. Böylelikle Federasyonlar tarafından hazırlanmış bir ÖNCELİKLİ GELİŞTİRİLECEK KONULAR başlıkları oluşturulmuş olacak. Her yıl bu konu bir ÇALIŞTAY ile güncellenerek, çözümlenenler silinecek, eklenecekler varsa eklenmiş olacak.

2. ANKARA GÜDEF, 12-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak GÜMÜŞHANE GÜNLERİ programında İSTANBUL GÜDEF e bir stand verecek, bu şekilde iki federasyon da bu programda işbirliği programlarını güçlendirecekler.
3.GÜMÜŞHANEde yapılan geleneksel KUŞBURNU VE PESTİL KÖME FESTİVALİ ne turizme model olması bakımından her iki Federasyon da otobüslerle katılım sağlayarak, ŞEHİR İÇİ TUR PAKETİNİ BU OTOBÜSLERLE GİDEN GRUPLAR bizzati uygulayacak. Bu organizasyon için Turizm ve Kültür İl Müdürlüğünden rehberlik anlamında destek sağlanacak.Bu programdan sonra çıkacak TUR PAKETİ HER FEDERASYON BAŞKANLIĞI tarafından KURUMSAL olarak tanıtılacak.
4.GÜMÜŞHANE de Kuşburnu ve Pestil Köme Festivali takviminde İstanbul ve Ankara Federasyonları Avrupa Gümüşhane Dernekleri ve Kent Konseyi(görüşülerek) gurbetteki STK lardan destekler konulu bir panel yapılacak.
5. Federasyonlar daha çok fikir ve proje üreten oluşumlar haline getirilecek.Bu konuda akademik danışmanlık sağlanacak.
6. Bu çalışmalar belli bir zemine getirildikten sonra ihtiyaç haline gelmiş ise Konfederasyon gündeme getirilecektir.
7.Gümüşhane’nin meselelerinde konuya özel teknik çalışmalarda ortak hareket edebilmek ve iletişimi sağlamak adına her iki Federasyon birer yetkili atayacak. (örneğin: spor camiası destekleri,iktisadi çalışmalar, kültürel aktiviteler v.s.)
Bu maddeler her iki federasyon icra kurullarında öncelikli gündem maddesi olarak görüşülecek.

Buraya yazılanlar dışında programın akışı içinde Federasyonları tanıtan anlatan diğer yorumları katılımcılardan dinlediniz. 2 saatlik programda konuk sayısının en fazla 3,telefon bağlantısının ise her oturumda en az biri aşılmaması gerektiğini de bir kez daha tecrübe ettik.
..
Öte yandan, bu programların tekrarları olmalı, STK lar biraz daha çok üretken olmalı, dolayısı ile daha çok paylaşacakları şey olmalı. Zira, nasip olur da bir kanalımız olursa, haber ve teknik programlarımızı dolduracak konuklarımız yine kendi meclislerimizden olacaktır.
Daha iyilerini yapmak için yorumlarınızı rica eder, ilimizin gelişimini kapsama alanına alan herkese şükranlarımı arzederim


Kaynak: Haber29.NET

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
H.Aygün 2012-03-19 23:30:26

Yüksel Bey,
TV'de sesi oldunuz Gümüşhane'nin.
Ne kadar yazılırsa yazılsın, tartışılsın, konu edilsin, canlı canlı sorunların paylaşılması çok daha etkili oluyor.
Halkın tepkisi nedir, yetkililerin bunlara ilgisi nedir, açık ve net gözler önüne seriliyor.
Hem sesli hem görüntülü, bu açıdan bakınca bu HARŞİT ÖZEL serisi programlar çok daha fazla faydalı olacaktır.
Buna dün gece şahit olduk.
Sorunlar, soranlar, sorular ve konuklar.
VE verilen cevaplar..!
Tv karşısında izleyenler bizzat gördüler, dinlediler.
Harşit Platformu (HP ) nin iki yıldır ele aldığı konuların bu şekilde sunulmasına fırsat verdiğiniz için çok teşekkür ederiz.
Her Pazar akşamı ekran karşısında olacağız.
Dileriz ki en yakın zamanda bu tip programlar HARŞİT TV den verilir. Zaman ve süre kaygısı olmadan doyasına konuşulur Gümüşhane.

banner333

banner343

banner309

 
Haber 29 Gazetesi
Herkese Açık grup · 10.000 üye
Gruba Katıl
Haber29.NET Facebook Grubumuza Katılın