banner275
24 Şubat 2012 Cuma 18:11
'Asıl Soykırım Hocalı Katliamıdır'
banner305
banner331
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Gümüşhane Şube Başkanı Şevki Aşkın,  Azerbeycan’ın Karabağ bölgesinde çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 613 sivilin acımasızca katlettiği Hocalı katliamının Ermenilerin asıl yüzünü gözler önüne seren gerçek bir soykırım olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamada, Ermenilerin bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars’ta, Ağrı’da, Van’da, Erzurum’da ve Gümüşhane’de de atalarının oynadığını hatırlatan Aşkın, “Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 20 yıl önce yaşandı. Her iki olayda ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır. Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar, katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu. Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi. 26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar. 26 Şubat gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi. Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. Ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı. Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler, sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar. Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler. Genç kızların önce saçlarını, sonra da kafa derilerini yüzdüler. Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler. Kesik kafaları sepetlere doldurdular. Peki neydi bu düşmanlık? Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda "Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün, öldürün" denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım. Biz Türk Milliyetçisi Kamu Çalışanları olarak Fransa’nın ve Dünyanın Ermeni Diasporasının alışılmış oyunlarını ve planlarını yakinen takip ediyoruz. Kardeş Azerbaycanımızın topraklarını işgal, Hocalı da soykırım uygulayan ve utanmadan hala kendini haklı göstermeye çalışan Ermenistan’ı bu tutum ve davranışlarından dolayı şiddetle kınıyoruz. Ayrıca, İnkar Yasasını çıkaran Fransa’yı bütün Dünyanın gözü önünde kınıyor ve lanetliyoruz.”

Kaynak: www.gumushane.gen.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin yıldırım 2012-02-24 18:15:56

HOCALI KATLİAMIBin dokuz yüz doksan iki Kışında

Dağlık Karabağ Özerk bölge idi

Sovyet Birlikleri işin içinde

Sözde, bu bölgeyi bırakıp gitti.Ermeniyle, Rus’lar el ele verdi

Hocalıyı yerden yere serdi

Masum bebelerin başını derdi

Burada adalet, insanlık bitti.Nineleri, dedeleri yaktılar

Çocukları kazığa bıraktılar

Hamile kadına şişler taktılar

Bunu yapanların hepsi bir ittiAlevler içinde kavruldu canlar

Yıkıldı yuvalar, dükkânlar, hanlar

Nasıl can dayanır hayvan’mı bunlar
Bunu yapan piçler kanını sattı

banner333

banner343

banner309

 
Haber 29 Gazetesi
Herkese Açık grup · 10.000 üye
Gruba Katıl
Haber29.NET Facebook Grubumuza Katılın