Torul Yatılı Bölge Okulu'ndan Duygulandıran Ziyaret
banner254
 Okul idareci ve öğretmenlerinin uzun süredir planladığı proje geçtiğimiz gün gerçekleşen ilk ziyaretlerle start buldu. 45 km uzaklıkta yer alan ve iki saat yolculuğun ardından Kürtün ilçesine bağlı Göndere Köyü’ne ziyarette bulunan heyet burada öğrenci ailesiyle görüştü. Öğrencilerin oldukça zorlu yollardan geçerek okullarında eğitim görmeye geldiklerini belirten okul müdürü Bayram Oral yaşananları aktarırken “Amacımız onların yaşadıkları zorlukları görüp, imkanlarını öğrenip onların gözünden dünyaya bakabilmekti” ifadelerine yer verdi. Kürtün’e bağlı Karaçukur ve Yurtköy köylerini de ziyaret eden heyet öğrenci velilerinin sofralarını da paylaştı. Köy muhtarlarının ve ailelerin ilgi alakalarından dolayı kendilerine teşekkür eden öğretmen ve yetkililer karşılaştıkları ilgi karşısında memnuniyet duyduklarını belirtti.ÇOCUKLARININ ÖĞRENİM GÖRDÜĞÜ OKUL VE PANSİYONU İLK KEZ GÖRDÜLER

Okul müdür yardımcısı Derya Oğur ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Melek Bayındır çocuklarının eğitim gördüğü okulu ve pansiyonu hiç görmeyen ailelere bu alanların fotoğraflarını gösterdi. Gördükleri fotoğraflar karşısında meraklarının giderildiğini belirten Oral, “Annelerimizin çocuklarının yaşadıkları yeri görüp bizi tanıyıp gönüllerini rahatlatmaktı. Amacımızı gerçekleştirmenin huzurunu velilerimizin gözündeki minnet duygusundan aldık. İyi bir iş gerçekleştirmenin gururunu yaşadık. Tüm velilerimize candan davrandıkları ve bizi ailelerinden saydıkları için teşekkür ediyoruz. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımızın bizim geleceğimiz.” İfadelerine yer verdi.


Projelerinin ilk ayağını gerçekleştirmekten oldukça mutluluk duyan öğretmenler, ilerleyen zamanlarda da bu tür etkinlikler ile veliler ile buluşacaklarını belirtti.

Okul müdürü Bayram Oral, Müdür Başyardımcısı İhsan Yıldız, Okul müdür yardımcısı Derya Oğur , Beden Eğitimi öğretmeni Seymen Bezan, Bilişim Teknolojileri öğretmeni Melek Bayındır ve pansiyon aşçısı Ali Özçubukçu velileri ziyaret eden heyette yer aldılar.

Haber Kaynağı: Hasan Yılmaz / Torul

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Karaca mağarası'nda turizm sezonu sona...
Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Cebeli köyünde bulunan ve dünyanın sayılı damlataşı mağaralarından...

Haberi Oku