Torul'dan Ayrılmak İsteyen 10 Köy İçin Basın Açıklaması Yapıldı
banner254

Torul'dan ayrılmak isteyen 10 köy için basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada:

"Gümüşhane İli Torul ilçesi Musalla ve Gülaçar vadisinde bulunan 10 köy muhtarı olarak halkın talebi doğrultusunda Torul ilçesinden ayrılıp Gümüşhane merkeze bağlanmak için süreç başlattık.

Bu süreçte bir çok aşama geride kalmıştır. Bir kaç ay önce yapılan referandumda vadi halkının %95.6 sı ''EVET Toruldan ayrılıp Gümüşhane merkeze bağlanmak istiyoruz''  demiştir.

Sürecin referandumdan sonraki ayağında ise köylerin talebi Gümüşhane İl genel Meclisinde görüşülmüş ve yapılan oylama bizlerde hayal kırıklığına yol açmıştır.

%95.6 lık halk iradesi Gümüşhane İl Genel Meclisi tarafından hiçe sayılmıştır. İl Genel meclisi köylerin ayrılma kararını 11 Hayır 3 evet olarak oylamıştır.

Demokrasi ayıbı olarak nitelendirdiğimiz bu durum karşısında tepkimizi ortaya koymak için yarın 14.10.2016 Cuma günü Saat 13.00 da Gümüşhane İli Torul İlçesi İnkılap (Musalla) Köyü merkezinde 10 köy muhtarı ve halkın katılımı ile süreçle alakalı olarak basın açıklaması yapılacaktır.

Bu süreçte Karşı karşıya kaldığımız anti demokratik durum karşısında çok değer verdiğimiz siz değerli basın mensuplarını gözümüz ve kulağımız olmanız adına aramızda görmek istiyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

Karaca mağarası'nda turizm sezonu sona...
Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Cebeli köyünde bulunan ve dünyanın sayılı damlataşı mağaralarından...

Haberi Oku