Şüphesiz her seçimin kendine has atmosferi,şartları,aritmetiği vardır.Fakat Türkiye Tarihinin en kritik halk oylamasını geride bıraktık
Türkiye Takriben iki yüzyıldır devam eden sistem tartışmalarına son noktayı koydu.
Toplumun her kesimi referandum sonucundan payına düşeni almak zorunda.Çünkü Oy ve Siyasal Sistem yaşadığımız toplumda hayatın her alanını kadim konumu gereği geçmişte etkiledi ve gelecekte de etkilemeye devam edecek.
Çünkü Türkiye Siyasal bir toplumdur.Anadolunun tarihi çimentosunda Din ve İdeoloji günlük yaşamın harcını meydana getirir.Zaten yüzyıldan fazla süregelen tartışmada bu harcın, herhangi bir küresel unsurun dayatması,harici bir Gücün gölgesi olmadan idari hayata en ideal hangi şekilde yansıtılması gerektiği tartışmasıdır.
Şüphesiz herkesin kıssadan bir hisse’si var. Çünkü Seçim rakamlarının aynı zamanda bir sosyal aritmetiği var ve çok ilginç mesajlar içeriyor.
Başlayalım;  
Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci yapan milliyetçi oylar yine geldi buradaki fark 18 maddelik yasa teklifinin referanduma Dönüşmesinde etkisi olan Mhp’ye Ak Parti tabanının beklentisinin artmasıydı.
Yani MHP’nin mecliste temsil ettiği sandalye sayısı ile muhalif kanadın MHP Seçmeni üzerindeki etkisi makasın açılmasına neden oldu ki 
Milliyetçi Muhafazakar cephe ittifakı halk oylamasının en başından bu yana sabotaj yağmuruna tutuldu
Devlet Bahçeli’ye rağmen 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde R.T.Erdoğan’a gelen oylar vardı.Şimdi ise Devlet Bahçeli’ye rağmen giden oylar oldu. 
(İttifakta hangi kanattan ne kadar oyun karşı cepheye gittiğini hesap etmeye çalışmak sıcak gündemin en büyük hatasıdır)
Zaten Devlet Bahçeli’nin -ismiyle müsemma- sürece olan katkısını tarih, altın harflerle yazdı.
Türkiye bütün sabotajlara rağmen milliyetçi muhafazakâr cephe öncülüğünde yeni bir sayfa açtı. Devlet, Şekli değişmiş 3. Dünya Harbinin içinden geçerken Savaş zırhını giydi. Beka Refleksi gösterdi.
Referandumdan önce yazdığım yazıda yeni sistem çapraz ittifakları tetikleyecek bundan sonra bir araya gelmesi normal şartlar altında mümkün olmayan kutupları bir arada görebiliriz demiştim.


yazı linki: http://www.haber29.net/baskanlik-makale,1701.html


Referandum sürecinde Saadet Partisi-CHP kadın kollarını aynı karede gördük... Bu ; Yeni Sistemin toplumsal tabanda çatışmayı değil aksine ittifakları tetikleyeceğinin kanıtıydı.
Bu işaret, gelecek seçimlerin çok ihtimalli sonuçlara, tabanda zıt kutupların yaptığı geniş koalisyonlara siyasetin gebe olduğunu gösteriyor.
Yine Referandumdan önce yazdığım yazıda; Muhalefetin , Jakobenvari Siz Bilmezsiniz - uslubunu terk edip sokağa,kıraathanelere,taksi duraklarına yani topyekün milletin kılcal damarlarına nüfuz etmesi gerekiyor demiştim
CHP’ni hiç alışılmadık şekilde -Tek Olmak Allah’a Mahsustur,Hani İstişare Sünnetti-  gibi kendi kodlarıyla tamamen zıt dini söylemler kullanırken gördük
CHP’nin hayır propagandasında mihenk taşı olan bizi muhalefete mahkum etmek istiyorlar (TEK ADAM)  tezi yerle bir oldu.
Dikkat ederseniz CHP’ne eğer gayret eder,milletin gelenekleriyle kavga etmezse Recep Tayyip Erdoğan’ı seçimle alt edebileceğine dair 15 yıldır hiçbir seçimin ardından görülmedik şekilde bir ÖZGÜVEN geldi.
Aynı şekilde Merkez Sağ’ın-   Sol’un yeni sistemle bir daha iktidar yüzü göremeyeceği zannı yerle bir oldu.
Rakamların dili:  “Evet diyen sevinmesin Hayır diyende üzülmesin bundan sonra iktidar kimsenin tapulu malı değildir” Artık perde arkasında oynanan oyunlar çağı ,İhtilale konan hükümetler devri kapanmıştır. “dedi.
Yani Maksat hasıl oldu.Yeni sistemin beklenen bütün ihtimalleri daha sistem oylanırken etkisini gösterdi.
Yani artık Tayyip Erdoğan’ı yenmek için 15 yıldır yapılan açık uçlu hesaplar, mimariside kendisine ait olan yeni sistemde sil baştan güncellenmek zorunda.
Esasen bizleri Referandumun Ak Parti’ ve Ak Parti Seçmenine olan mesajı ilgilendiriyor.
-Şüphesiz büyük inkılaplar gerçekleştiren Ak Parti’nin yorgunluğu metal yorgunluk’. AK Parti 15 yıldır yeni yüzyılın en zor Küresel ve ulusal şartlarında yüksek basınçta çalışan büyük bir organizasyon 
Böyle bir organizasyonda ölçek olarak daha küçük partilerde yaşanan ayrılıklarıda göz önüne alırsak hizipleri bir arada tutmak ve her şeyi ideal dengede götürmek yazıldığı ve söylendiği kadar kolay olmuyor,
    -FAKAT Referandumun Sosyal aritmetiği gösteriyor ki 7 Haziran seçimleri sonucu çokça dile getirilen Ak Parti’nin 2002 ruhu vb. Ruh arayışı ACİL uyarısı veriyor.
-Çünkü R.T.Erdoğan ve Ak Parti için, özünde Türkiye için 15 yıldır önemi en fazla olan seçimde burun farkıyla gelen galibiyet, halının altına süpürülmeyecek kadar büyük ve uzun süredir ötelenen sıkıntılar içeriyor,

       Şöyle ki:
     - R.T.Erdoğan’ın Genel Başkanlığa dönmesiyle Artık kol kırılıp yen içinde kalmamalı. Ak Parti iç denetim mekanizmasını çalıştırmalı Devlette güvenlik sorununun ve rant yarışının ayyuka çıkardığı teşkilat,bürokrasi ve Medyada Ehliyetli ve liyakatli İnsan problemini kökünden çözecek adımlar atmalı.
    -15 Temmuz Ruhu yalnızca romantik söylem olarak kalmamalı,15 Temmuz Ruhunu pratik hayatta aksiyona dönüştürecek adımlar atılmalı,
    -Hassaten, R.T.Erdoğan’ın İstanbul’un kısık sesleri dediği,1994 yükselişinin temelini oluşturan orta sınıfın çoğunlukta olduğu Yerel Yönetimler ’de çürümeye yüz tutan “İdari Zihniyet” revizyona sokulmalı,
    -Davanın mayasında teri ve emeği olan, hareketin ak saçlıları teşkilatların taktik ve stratejilerini belirlemesinde etkin rol oynamalı,Menfi Siyasi Rekabete kurban gidenlerin yeniden organik bağları ve aidiyetleri sağlanmalı

     -Cumhurbaşkanının gücünü tekel edinip etrafında toplanan ve çoğunluğu davanın özünü temsil eden renklerden neredeyse her gün ekranlarda hain devşiren tipler dizginlenmeli
    -Hep birlikte gördük ki Modern Propaganda araçları ve gösterişli reklamlar istenen sonucu vermiyor. Ak Parti ’Siyasal Kültürü’nün çekirdeğini meydana getiren Refah Partisi’nin Tebliğ Tekniğini ( yüzyüze görüşme, tabana inme, gönül teline dokunma, samimiyet hissettirme, birebir markaj) kullanmalı
    - Referandumun Ak Parti Seçmenine olan mesajını yukarıda özellikle vurguladım. 
Ak Parti seçmenide fert fert sorumluluk almak zorunda.Çünkü sadece şikâyet edip elini taşın altına sokmamak herkesi aynı vebale ortak eder ve bu,  organizasyonda canını dişine takıp terleyen,gecesini gündüzüne katan dava adamlarına da haksızlık anlamına gelir. Bizim elimizden gelen ise şuan için dertlenmek ve dile getirmekten ibaret..
    Bu yazılanlar toplumsal tabanda dile getirilenlerin bir kompozisyonu ve Hareketin nabzını oluşturan beklentiler.

     Ve ne yazık ki süreç tersine çevrilmezse, Çok ihtimalli yeni sistemde Tayyip Erdoğan’ı yenmek için başka bir şeye ihtiyaç kalmayacak..
     R.T.Erdoğan’ın bu millete son büyük hizmeti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Hayırlı ve uğurlu olsun
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner277

banner309

eticaret

Gümüş Kolye

Öğretmene hediye

Saat

valiz satın alın