Gümüşhaneli Milli atlet Ercan Muslu, olimpiyatlar öncesinde İl Genel Meclisinde
banner254
 İl Genel Meclisi’nin devam eden Ağustos ayı toplantılarına katılan Muslu, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler kısmında daha önce de misafir olduğu Meclis kürsüsünden süreci anlattı ve dua istedi.

 

“TÜM GÜMÜŞHANELİLERDEN DUA BEKLİYORUM”

 Gümüşhane’den 28 yıl sonra olimpiyatlara katılan 3.sporcu olduğunu belirten Muslu, 16 yıldır maraton branşında spor yaptığını belirterek, “Gümüşhane’ye bunu yaşattığım için mutluyum. İnşallah Pazartesi günü olimpiyatlara katılmak için Brezilya’ya gideceğim. Bu kürsüden tüm Gümüşhanelilerden benden dualarını esirgememelerini istiyorum” dedi.

 

Brezilya’nın Rio kentinden yapılacak olan yaz olimpiyatları kapsamında 21 Ağustos’ta Türkiye saati ile 15.00’da yarışacağını kaydeden Muslu, hem Gümüşhane hem de Türk milleti için elimden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.

 

“GÜMÜŞHANE’DEN KÖSE’YE KOŞACAĞIM”

 Olimpiyatlarda Maraton’da Türkiye’yi temsil edecek 6 sporcudan birisi olan Muslu, 21 Ağustos tarihinde Türkiye saatiyle 15.00’da başlayacak olan yarışmada kabaca Gümüşhane’den Köse ilçesine kadar olan mesafeyi yani 42 bin 195 metreyi koşacağını kaydetti.

 

Olimpiyatlarda dünyanın en iyi atletlerinin mücadele edeceğini dile getiren Muslu, “En son Rotterdam maratonunda olimpiyat kadrosunda koşacaklarla yarışmıştım. Son 6 aydır Kenya’da milli takım kampındaydım. Dün geldim Kenya’dan. Şuan durumum iyi. O zamana kadar sakatlık olmazsa en iyi derecemi koşmak istiyorum. En iyi derecem 2 saat 16 dakikam ve bunu 2 saat 13 dakikaya çıkarmak istiyorum” diye konuştu.

 

Bu noktaya gelirken hem maddi hem de manevi çok zorluklar çektiğini dile getiren Muslu, bugüne kadar kendisini destekleyen başta sponsoru olmak üzere herkese teşekkür ederek, “Destek verildiği sürece Muzaffer Demirhan, Ercan Muslu’ların daha çok çıkacağını biliyor ve sizlerden destek bekliyorum” dedi.

 

Muslu, Gümüşhane’nin özel milli sporcusu Mihriban Kaya’nın da Paralimpik olimpiyatlarında mücadele edeceğini hatırlatarak başarı dileklerinde bulundu.

 

“ÖVÜNÇ KAYNAĞISINIZ”

 

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar ise hem Muslu hem de Kaya’ya başarılar dileyerek, her iki sporcunun da hem Gümüşhane hem de ülke için övünç kaynağı olduklarını söyledi.

 

Başkan Bayraktar, şöyle konuştu: “Yaşı 20’nin üstünde olan herkes Dağların Delisi kayakçı Muzaffer Demirhan’ı bilir. Süleymaniye Kayak Merkezini faaliyete geçirir de onun ismini verirsek tüm Türkiye bilecek. Yıllar, asırlar geçse bile hatırlanacaksınız. Bunlar çok önemli şeyler. Tüm Gümüşhane olarak gururlandık. Dualarımız ve gönlümüz sizinle. Yeni yetişen gençlerimiz de sizleri örnek alarak ‘Bu il olimpiyatlara bile sporcu çıkarabiliyormuş’ diyecek ve o gayret içerisinde olacaklar. Başarılarınızın devamını diliyoruz.”
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüş Kızlar Sıralamadakı Yerini Korudu:...
Gümüşhane Belediyesi Gençlerbirliği sahasında ağırladığı Elazığ DSİ’yi 3-0 yendi.

Haberi Oku