Siyaset:
Torul'da demokrasi nöbeti sürüyor
banner254
15 Temmuz darbe girişimininin ardından Torul'da "demokrasi nöbetleri" tutulmaya devam ederken vatan uğruna canını feda eden şehitlerin ruhları için Kur'an tilavetleri okunuyor. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanlığı Hizmet Binası önünde Kur'an Tilaveti gerçekleşirken bu akşam da geçtiğimiz sene Belediye Başkanlığı tarafından hizmete sunulan Şükrü Çildoğan Aile Parkı'nda Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti. İlçe kaymakamı Hakan Kafkas, Belediye Başkanı Mimar Nidai Köroğlu, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, STK üyeleri ve vatandaşların katıldığı programlarda Kur'an-ı Kerim tilavetleri okunurken, dualar ediliyor. 

 

Belediye Başkanlığı'nın bu uygulamasından son derece memnun olan vatandaşlar Belediye Başkanı Mimar Nidai Köroğlu'na hassas davranışından dolayı teşekkür ederken, ülke demokrasisine yapılan darbe girişimini de kınadı.

 

Torul Belediye Başkanı Mimar Nidai Köroğlu'da yaptığı açıklamada "Demokrasi adına gerçekleştirilmek istenen bu darbe girişiminin ardından bir hafta geçti. Bir haftadır vatandaşlarımız ile birlikte demokrasi nöbetlerine devam ediyoruz. Allah, birliğimizi hiç bir zaman bozmasın bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Torul olarak her zaman sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve demokrasinin yanındayız. Her gece gerek belediyemiz sosyal tesislerinde gerekse de caddelerimizde aziz şehitlerimizin ruhları için Kur'an-ı Kerim okutmaya ve onları her zaman yâd etmeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Gümüşhane’ye...
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Gümüşhane’ye geldi

Haberi Oku