Siyaset:
Ak Kadınlardan Kınama
banner254
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili sözlerine yönelik açıklama yapan Ak Parti Gümüşhane Kadın Kolları Başkanı Şükriye Karabulut Orhan, “Bu sözler cinsiyetçi ve karanlık zihniyetin ürünüdür.” ifadelerini kullanarak bütün sivil toplum kuruluşlarını ve bütün siyasi partilerin kadın kolları teşkilatlarını Kılıçdaroğlu’nu kınamaya davet etti. Ak Parti Gümüşhane Kadın Kolları Başkanlığının yayımladığı basın bülteni şu şekilde;

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği; ahlak ve insaftan yoksun ifadeler ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.
Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na mensup tüm kadınlar olarak bir kez daha kamuoyuna sesleniyoruz;

5 Nisan 2016 tarihinde, Milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin çatısı altında tüm kadınları aşağılayan bir tavırla Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı bir kadına hakaret etmiştir.
Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanını bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

‘Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı’ iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakârlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür.

Bizler siyaseti vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak;

Şimdi zaman, hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz.

Başta CHP’li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz.

Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler, milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz.

5 Nisan 2016 tarihini partisinin tarihine kara bir leke olarak geçiren CHP Genel Başkanına; Sadece özür yetmez diyoruz. Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir.” İfadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Gümüşhane’ye...
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Gümüşhane’ye geldi

Haberi Oku