Şiran:
Şiran'da Ala Kilim projesi devam ediyor
banner254
Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Mili Eğitim Müdürü Bayram Kundak ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zahit Kaya, proje kapsamında çalışan kursiyerleri ziyaret etti.

Kilim atölyesini ziyaret eden Kaymakam Özdemir, proje hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zahit Kaya’dan bilgi aldı.

Türk kültürünün en zengin kaynaklarından birisini oluşturan el sanatları içinde el dokumacılığının ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Şiran Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zahit Kaya, “Projemiz 14.09.2015 tarihinde terminal binası üzerindeki salonda faaliyete başladı. Yöremizde unutulmaya yüz tutmuş el sanatları kapsamında üretilen ala kilimlerimiz yün ve yüzde 100 kökboyasından üretilmektedir. Atölyemizde 1 usta yönetici, 20 kursiyer ve proje koordinatörü ile faaliyetlerimiz kesintisiz devam etmektedir” dedi.

Şiran Kaymakamı Murat Özdemir ise yürütülmekte olan projenin çok olumlu olduğunu, yöresel el sanatlarının devamının, ilçenin tanıtımı açısından önem arz ettiğini ve kilim haricinde farklı ürünlerin de üretilebileceğini dile getirdi. Özdemir, üretim gerçekleştiren kursiyerlerle sohbet edip sergiyi dolaştıktan sonra atölyeden ayrıldı. 
Şiran Gündem Gazetesi - www.siranhaber.com
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Şiran Ülkü Ocağından Türkmenlere Yardım...
Şiran’da Ülkü Ocakları tarafından Türkmenler için ayni yardım kampanyası başlatıldı.

Haberi Oku