Şiran:
Şiran'a 2.5 Milyonluk Dev Yatırım
banner254

Bölgede yıllardır faaliyet yürüten Yeniçeri temizlik firması, Şiran ilçesi mertekli mahallesi mevkiinde 2,5 milyon liralık yatırım yaparak fabrika açtı. Başlangıçta 15 kişinin istihdam edildiği fabrikanın tam faaliyete geçmesiyle birlikte 15 kişinin daha istihdam edileceği dile getirildi. Tunapor EPS Fabrika yetkilisi Yunus Cansız, hedeflerinin ilçe ve bölge ekonomisine katkıda bulunmak olduğunu belirterek, ilçenin ticari anlamda cazibe merkezi haline gelmesini planladıklarını söyledi.

Şiran ilçemizde üretime başlayan söve, kartonpiyer ve yapı kimyasalları alanında faaliyet yürüten Tunapor EPS üretim fabrikası üretime başlamakla birlikte bölgede ekonomik canlılık sağlandı. Şiran’da böyle bir yatırımın hayata geçirilmesi, ilçemiz için çok önem arz ediyor. Bu yatırım ilçemizde gerek istihdama, gerekse birçok sektörün canlanmasını sağlayacağı düşünülüyor.

 

Şiran’da faaliyete giren EPS (ısı yalıtım) fabrikası yetkilisi Yunus Cansız, " Yeniçeri temizlik firması 2001 yılında istihdam sağlamaya başladı. Şimdiyse ısı yalıtım malzemesi EPS üretimine başladık. Yıllık 140 bin m³ üretim yapabilecek büyük bir tesis kurduk. Kaliteli bir malzeme üretiyoruz.

 

Bölgesel çapta bizim üretimimizi yapan başka firma yok. Bölgede TSE belgeli söve kartonpiyer ve yapı kimyasalları üretimi yapan tek firma biziz. Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren sayılı üreticilerden biriyiz. Bizler bölge insanları olarak yatırımlarımızı bölgemizde yoğunlaştırdık. Şiran ilçemizde bu yıldan itibaren Doğu Karadeniz bölgesinde söve kartonpiyer ve yapı kimyasalları İhtiyaçlarını karşılayacaktır. Burada kendi bölgemizde daha rahat hareket edebileceğimizi, daha hakim olabileceğimizi düşünerek buraya yatırım yaptık. Şu an için 15 kişilik personel ile istihdam yarattık. Yakın zaman içinde yatırımlarımızı genişleterek minimum 30 kişiyi çalıştırabilecek düzeye gelmeyi hedeflemekteyiz. Bölge geneli ve iç pazarda tedarikçi firma olarak faaliyet gösterecek firmamızın hedefi dış pazara açılmaktır" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
nejmi. mazi. kaynakbasi. kuyunden 9 ay önce

Ulkemize. Ve. Bolgemize bir. Civi. Dahi. Olsa. Yatirim yapandan. Ulkesi. Devleti. Milleti. Icin calisandan. Allah. Razi. Olsun

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

İlimizin en temiz ve hijyenik okulu Şiran'da
Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim...

Haberi Oku