Şiran:
Gümüşhane Meralarının Islah ve Amenajman Projesi Çalışmaları Başladı
banner254

Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzce 2015 yılında hazırlanıp Bakanlıkça onaylanan Şiran İlçesi Şehithakan Mahallesi, Meraları Islah ve Amenajman Projesinin uygulanmasına 2016 yılı içerisinde başlanılmış olup, 2019 yılına kadar  devam edecektir.

 

İl Müdürümüz Edip Birşen, Proje Danışmanları Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr.Metin Deveci, Gümüşhane Üniversitesi, Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Yolcu, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Çıkrıkçi, Şiran İlçe Müdürü Kurtuluş Halep, Müdürlüğümüz ilgili Teknik  personelleri Şiran İlçesi Şehithakan Mahallesi    proje sahasında incelemeler yapıldı.

 

Yapılan incelemede ıslah edilecek alandaki çalı formundaki ağaçların ve gevenlerin sökülmesi, sürme, drenaj, tohumlama ve gübreleme, sıvat ve gölgelik yapılacak alanlar tespit edildiğini belirten İl Müdürü Edip Birşen, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından 300 dekar alanda uygulanacak projenin maliyeti 412.237,75 TL olarak belirlendiğini söyledi.

 

Ayrıca İl Müdürümüz ve inceleme ekibi Kelkit İlçesi Kızılca Köyünün mera olarak kullandığı ve şu anda çok zayıf mera görümündeki 270 dekar alanda taş toplama, tohumlama, gübreleme, sıvat ve gölgelik yapılması planlanarak ıslah edilmesi amacıyla 2016 yılında proje hazırlama kararı almış olup, bu projeye 2017 yılından sonra başlanması planlanmakta olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

İlimizin en temiz ve hijyenik okulu Şiran'da
Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim...

Haberi Oku