banner275
04 Ağustos 2015 Salı 08:48
Kürtün'de 30 Bin TL'ye Daire Sahibi Olabilirsiniz
banner305
banner331
 1- Gümüşhane İli, Kürtün İlçesi, Öz Kürtün Beldesi Süme Mahallesinde 7269 Sayılı Afetler Kanunu kapsamında yaptırılan afet konutlarından artarak boş kalan 16 adeti, yine aynı kanunun 3177 Sayılı Kanunla değiştirilen 31, maddesine istinaden çıkarılan Afetler Sebebiyle Edinilen Bina Arsa ve Arazilerin Değerlendirilmesine Dair Yönetmenliğin 9. maddesi gereği satılacaktır. Konutların satış ihaleleri kendi hizalarında belirtilmekte olan tarih ve saatte 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine gere Açık Teklif Usulü ile yapılacaktır.

            2-İhale Gümüşhane İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde oluşturulacak Komisyonca Gümüşhane İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürlüğünde yapılacaktır.

            3-İhaleye katılmak isteyenlerin ihale günü olan 07/08/2015  günü saat 10:30’da kadar;

            a)-İhaleye girecekleri her konut için Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğüne geçici teminat tutarını yatırarak teminat alındı makbuzlarını, (Teminat tutarı için bankadan alınan teminat mektuplarıda geçerli sayılacaktır.)

            b)-Yasal yerleşim yerini gösterir belgeyi,

            c)-Gerçek Kişilerin T.C. numaralarını bildirmeleri ve nüfus cüzdan suretlerini sunmalarını, tüzel kişilerin vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, Özel Hukuk tüzel kişilerin İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri meslek kuruluşundan ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküleri

            d)-İhaleye vekaleten katılacakların vekaletnamelerini İhale Komisyon Başkanlığına vermeleri gerekmektedir.

            e)-İhalelere ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri dahilinde  Gümüşhane İl Afet  ve  Acil Durum Müdürlüğünde görülebilir ve bedelsiz olarak alınabilir.

            f)-İhale Komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir..

            g)-Posta ile yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 37. maddesine uygun hazırlanması ve teklifin ihale saatlerinden önce komisyona iletmesi şarttır. Postada meydana gelecek gecikmelerden dolayı İdare ve Komisyon herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

            ı)-Taşınmazların satış fiyatına KDV Dahil olup %25 peşin alınmak kaydıyla %20 faiz ve en çok 5 yıl vade uygulanabilir. Vadeli satışlarda taksitler aylık olarak belirlenir.


Son Güncelleme: 04.08.2015 08:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner333

banner329

banner309