Kültür Sanat:
Gümüşhane Gençlik Merkezi Bölgeye Yarışmasında Ses Getirdi
banner254
 

Ordu ilinde gerçekleştirilen yarışmaya Karadeniz bölgesinden 18 ilin (Amasya, Artvin, Bayburt, Bartın, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak) Gençlik Merkezlerinden toplam 144 genç yarışmacı katıldı. Yarışma 14-17, 18-21, 22-29 yaş kategorilerinde ve solo kız, solo erkek, solo çalgı dallarında gerçekleştirildi.

Gümüşhane’de yapılan İl Birinciliği Yarışmasında Solo Erkek 18-21 yaş kategorisinde il birincisi olan Oğuzhan Nas ile Solo Erkek 22-29 yaş kategorisinde İl Birincisi olan Oytun Eleman bölge birincisi de olarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Solo Kız 18-21 yaş kategorisinde yarışan Emine Coşkun ise bölge ikincisi olmuştur. Gençlik Merkezimizi temsilen katılan diğer yarışmacılarımızdan, Sola Kız Ses 14-17 yaş kategorisinde yarışan Şule Öktem, Sola Erkek Ses 14-17 yaş kategorisinde yarışan Arifhan Saraç dereceye girememişlerdir. Solo Çalgı 22-29 yaş kategorisinde yarışan Oğuzhan Çakır ise 4. olmuştur.

Bölge yarışmalarında dereceye girerek birinci olan üyelerimizi tebrik eden İl Müdürü İsrafil Aslan Gençlik Haftasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finalinde ilimizi temsil etmeye hak kazanan yarışmacılara başarılar diledi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane'de Yer Yerinden Oynayacak
Daha önce Gümüşhane de radyo programcılığı yapan son dönemin en popüler yazarlarından Serkan Türk...

Haberi Oku