Kelkit:
Kelkit'in Çehresi değişmeye devam ediyor
banner254

Yapılacak olan bu yeni okul ile İlçe merkezinde bulunan ve çocuklar için büyük tehlike arz eden problemde ortadan kalkmış olacak.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz yapmış olduğu açıklamada; ''Çarşı içerisinde bulunan Çiftlik İlköğretim okulunda okuyan çocuklarımız yıllardır ders aralarında ve Okul giriş çıkışlarında trafikten kaynaklanan problemler yaşıyorlar. Bu problemleri ortadan kaldırmak adına güzel bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. 4000 m2 üzerine kurulan ve toplamda, 5153m2 kapalı alanı olan 16 derslik, 480 Öğrenci kapasiteli Okul binası yapımına start veriyoruz.

İhalesi 18.10.2016 Saat 14:00' da yapılacak olan okulumuz; 2017 Eylül ayında teslim edilecektir. Bu proje için Belediye olarak altyapı Çalışmalarına bugün itibari ile başlamış bulunmaktayız.

Yeni yapılacak Okul sahasını merkeze bağlayacak olan yolların yapılması, içme suyu, kanalizasyon ve elektrik gibi hizmetlerin yapım çalışmalarına başladık. 2017 - 2018 Eğitim, Öğretim yılında hizmete girecek olan Okulumuzun İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. ''dedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Kelkit’te Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılmaya...
Kelkit’te Genç Çiftçi Projesi'nden hibe desteğine hak kazanan genç çiftçilere, hayvanları dağıtılmaya...

Haberi Oku