Kelkit:
Başkan Ünal Yılmaz'dan 15 Temmuz açıklaması
banner254
Yılmaz'ın açıklaması şu şekilde:

"15 Temmuz'dan bu yana milletin bağımsızlığını, namusunu korumak için sokağa çıkan, tankların önünde kahraman olarak dikilen, o mübarek kanlarıyla milletin istiklalini muhafaza eden şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Hepsini  saygıyla, şükranla selamlıyorum. O kahramanların ailelerine sesleniyorum; üzülmeyin onlar peygamberlikten sonra en büyük payeye ulaştılar. O kahramanlar düne kadar sizin evlatlarınızdı, ancak bugün milletin evlatları oldular. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça isimleri yaşayacak. Yaralı kardeşlerimi selamlıyorum, acil şifalar diliyorum. 


Milli iradeyi teslim almak isteyenler karşısında, sokağı teslim alan aziz milletimi  yürekten selamlıyor, böyle bir milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'a dik duruşundan dolayı teşekkür ediyorum. Siyasi parti genel başkanlarına dayanışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Emniyet teşkilatımızdaki polislerimin alnında öpüyorum. Peygamber ocağı TSK'nın vatanını, milletini, bayrağını seven demokrasiye gönülden bağlı her personelinin alınlarından öpüyorum. 

Darbe karşısında dünyaya örnek olacak bir duruş sergileyen medya temsilcilerimize özellikle teşekkür ediyorum. STK'larımıza sabaha kadar kesintisiz ezan ve sela okuyan imamlarımıza, seccadelerinin başında dua eden kardeşlerime teşekkür ediyorum. Başkumandanımızın sokağa çıkın emrini duymadan, Vatan, Millet aşkıyla sokağa ilk çıkan İlçeler arasına girmemize vesile olan Vatandaşlarıma, dost ve kardeş ülkelere teşekkür ediyorum. 

İnadına demokrasi, inadına milli irade, inadına barış, inadına kardeşlik. Millete darbe yapmaya kalkanlar darbeyi kendisi yemiştir. 15 Temmuz artık Demokrasi Nöbeti'nin tutulduğu gündür, Demokrasi Bayramı günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha  Bizimle sabahlara kadar Baş Kumandan'ın emriyle sokakları terk etmeyen Kelkit'ime Şükranlarımı sunuyor, Allah'tan niyaz ediyorum ki " Minarelerimizi Ezansız, Bizleri Vatansız Bırakma Yarabbi".

Anahtar Kelimeler
Ünal YılmazKelkit

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Kelkit'te 31 asker yemin etti
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde, silah altına alınan 365. kısa dönem 31 asker için yemin töreni düzenlendi.

Haberi Oku