İş Dünyası:
Gümüşhane Pestil ve Köme ile Dünyaya Açılıyor
banner254

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde projeye dahil olan firmaların bir araya gelerek proje faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda projenin aşamaları ve izlenecek yol hakkında firmalara bilgi veren GTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, projenin Gümüşhane’de pestil ve köme sektöründe üretim yapan firmalarımızın küresel pazarlara ulaşarak ihracat yapan birer  ulusal marka  haline gelmelerinde önemli katkılar sağlayacağını söyledi.


FİRMALARIMIZ  PROJELERDE YER ALMALI VE PROJELERE  SAHİP ÇIKMALI

Firmalardan gelecek talep ve ihtiyaçlara yönelik sektörü geliştirecek yararlı ve sağlıklı kararlar vermek amacıyla proje kapsamında  bu tür toplantıların aralıklarla yapılacağını söyleyen Başkan Akçay, firmaların kendilerine katkıda bulunacak bu tür projelerde aktif bir şekilde yer alarak projeye dahil olan  firmalara sunulan imkanlardan yararlanması gerektiğini belirtti.

Şehrimizde üretim yaparak şehrimize  istihdam ve ekonomik değer  sağlayan firmalarımızın  odamız tarafından yapılan bu tür projelere de sahip çıkarak Firmaların  ‘Firma olarak neler yapabiliriz, firmamızı ve  sektörümüzü nasıl daha üst seviyelere taşıyabiliriz’ arayışı içinde olması gerektiğini belirten Akçay, bu arayış mücadelesi içerisinde olan tüm firmalara da  GTSO olarak gerekli desteğin fazlasıyla verileceğini belirtti.


FİRMALARIMIZ İŞ BİRLİĞİ YAPARAK BİRLİKTE HAREKET ETMELİ

Firmalar arasında yapılacak işbirliği ile aktif bir yol haritası oluşturulabileceğini vurgulayan Başkan Akçay; ‘’İlk aşama olarak firmalarımızın ne durumda olduklarını  ve firmalarımızın  eksiklerini görebilmek amacıyla danışmanlık firmamız aracılığı ile   firmalarımızın ihtiyaç analizlerini çıkarma çalışmalarına başladık ve önemli bir mesafe kat ettik. Aynı sektörde yer alan en az 10  firmamızın bir araya gelmesiyle oluşturacakları Küme ile ortak vizyon, ortak yol haritası  ile stratejik hedeflere yönelik etkin çalışmalar yürütülebilir. Firmalarımızın bir araya gelerek yapmış oldukları çalışmalarla daha kolay ve sistemli bir ihracat ağı oluşturulabilir. Bu doğrultu da firmalarımızın işbirliği içerisinde ortak hedef ve başarıya ulaşma amacıyla  yürütecekleri her çalışma daha başarılı ve etkili olacaktır.’’dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

GTSO kalan borçların tekrar yapılandırılması...
6736 Sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılması Kanunu kapsamında GTSO olarak geciken oda aidat borç faizlerinin...

Haberi Oku