Gümüşhane:
Yol-İş'ten Özel İdare Çalışanlarına İftar
banner254

 Kurumun sosyal tesislerinde düzenlenen programa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Kocaman, birim müdürleri, Yol-İş 2 Nolu Şube Genel Sekreteri İlyas Kocaman, Özel İdare Yol-İş İşyeri Temsilcisi Cevdet Şişman ve çalışanlar katıldı.

 

Programda Yol-İş 2 Nolu Şube Genel Sekreteri İlyas Kocaman'ın selamlama konuşmasının ardından söz alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Ramazan ayının bereket ve bolluk ayı olduğunu belirterek, yemekte emeği olan herkese teşekkür etti.

 

“ÖZEL İDARE OLARAK GÜMÜŞHANE’NİN DAĞINDA DA, OVASINDA DA İMZAMIZ VAR”

 Özel İdare ailesi olarak görevi gereği bazılarının dağlarda, bazılarının büroda bazılarının da şantiyelerde görev yaptıklarını ama gönüllerinin bir olduğunu kaydeden Akdoğan, “Özel İdare olarak biz köyü yaylaya, yaylayı mahalleye, köyü merkeze bağlıyoruz, yol yapıyoruz, tesisler yapıyoruz insanı, toprağı suya kavuşturuyoruz, köprüler yapıyoruz vadilere, derelere geçit veriyoruz, yolları, gönülleri birbirine bağlıyoruz. Çok önemli hizmetler yapıyoruz. Bu manada yaptığımız hizmetler sahada, alanda, dağda, bayırda, ovada hepimizin ortak imzasıdır. Ne memur, ne işçi tek başımıza bu imzayı atmamız mümkün değil” dedi.

 

“İLİMİZİN, VATANDAŞLARIMIZIN REFAHI İÇİN ALIN TERİ DÖKÜYORUZ”

 İl Özel İdaresi’nin organlarıyla birlikte hizmet için elinden geleni yaptığını, Gümüşhane’nin refahı için alın teri döktüğünü dile getiren Akdoğan, “Özel İdare’nin organları var. Sayın Valimiz, İl Genel Meclisimiz, İl Encümenimiz gibi. Birlikte elimizden geleni yapıyoruz. İlimizin, vatandaşlarımızın refahı için alın teri döküyoruz. Bu manada sizlere teşekkür ediyorum. Özel İdare’de çalışmak meşakkattir. Bazen vefa gerektirir. Yaptığımız işlerin manevi karşılığı da çok önemli. Tüm çalışanlarımıza en alt kademeden en üste, bizlere destek sunan Valimize, Milletvekillerimize, siyasilerimize hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“MAKİNE PARKIMIZI YENİLİYORUZ”

 Özel İdare’yi saat sistemine benzeten ve bütün organlarının birbiriyle senkronize şekilde çalışması gerektiğine vurgu yapan Akdoğan, şunları söyledi: “Ben bu manada Gümüşhane İl Özel İdaresi’nin başarılı olduğuna inanıyorum. Rakamsal veriler de bunun en basit örneğidir. Envanterimiz, çalışmalarımız, yol ağımız, standartlarımız, vatandaşlarımızın ayağına götürdüğümüz hizmetlere baktığımızda Gümüşhane İl Özel İdaresi görevini yapıyor. Yeter mi yetmez. Halkımız daha iyisine layık. İnşallah bundan sonra makine parkımızı yeniliyoruz, genç personellerle birlikte mükemmeli bulmanın peşindeyiz. Ramazan aylarının son günlerindeyiz. Kadir gecesi ve Ramazan Bayramının ülkemizin, ilimizin birlik, beraberliğini artırmasına vesile olması dileğiyle, sevdiklerinizle, ailenizle mutlu bir bayram geçirmenizi diliyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhane'nin en eski görüntüsü ortaya...
Mimar, arkeolog ve gezgin olan Fransız Félix Maire Charles Texier’in Anadolu’da senelerce seyahat etmiş...

Haberi Oku