Gümüşhane:
Yol Genişletirken, Doğayı Yok Etmeyelim
banner254

 Gümüşhane’nin Dörtkonak, Yaydemir, Gözeler ve Aksu köyleri grup yolunda gerçekleştirilen yol genişletme çalışmalarında, kaya bloklarının gelişigüzel yoldan aşağı atılması onarımı mümkün olmayacak doğa tahribatına neden oluyor.

Gümüşhane İl Özel İdaresi tarafından grup yolunda yapılan yol genişletme çalışmaları kapsamında Gözeler Yaylası girişinde bulunan kaya kütlesinde delme ve patlatma işlemleri gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalar sonrasında çıkan kaya parçalarının gelişigüzel olarak yolun alt bölümündeki yaklaşık 200 metrelik yamaçtaki ormanlık alana bırakılması birçok çam ağacının yok olmasına yol açtı.

Duvarı yapımı için tercih edilen ve daha birçok kullanım alanı bulunan kireçtaşından oluşan büyük kaya kütlelerinin herhangi bir doğa hassasiyeti gözetilmeden yamaçtan yuvarlatılması tepkilere neden olurken, vatandaşlar yetkililerden yol yapımı esnasında daha dikkatli bir çalışma yapılmasını talep ettiler.

Yapılan çalışmanın bu köylere ulaşıma daha güvenli ve kolay hale getireceğini ifade eden köylüler, “Ancak bunu yaparken doğaya karşı biraz daha duyarlılık gösterilse, yol çalışmaları sadece birkaç işçinin insafına bırakılmasa, gerekli kontrol ve hassasiyet gösterilerek hem kayaların değerlendirildiği hem de doğaya asgari tahribatla bu güzel çalışma gerçekleştirilse iyi olmaz mı? Kaş yaparken göz çıkartmasak dahi iyi olmaz mı?” sözleri ile yetkilileri uyardı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhane Belediyesi Gençlerbirliği, deplasmanda...
Türkiye Bayanlar Voleybol 1.lig'de mücadele veren temsilcimiz Gümüşhane Belediyesi Gençlerbirliği,...

Haberi Oku