Gümüşhane:
Yaylada Evi Bulunan 60 Kişiye Para Cezası
banner167
 Çorak köyüne bağlı Kurtdere Yaylası'nda aile büyüklerinden kalma yayla evi bulunan Hasan Kılıç ile birlikte yaklaşık 60 kişiye, "Yayla olarak kullanılan taşınmazda bulunan evi kullanmaya devam etmek ve çevrili alanda ot biçme nedeniyle hakkı olmayan yere tecavüz etme" suçundan para cezası verildi.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaylada evi bulunan iki kişi arasında bir süre önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma yaşandığını ve bu tartışmanın adli makamlara intikal ettiğini söyledi.

Hakimin yaylada yaptığı keşfin ardından, yayladaki yaklaşık 60 hanenin sahibine mahkemece para cezası verildiğini ifade eden Kılıç, "Bana gönderilen ceza evrakında evin önünde bulunan yaklaşık bir dönüm arazideki otun biçilmesi dolayısıyla da ceza aldığım belirtildi. Cezayı görünce şaşırdım" dedi.

Kılıç, Trabzon'da yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Yaylaya binde bir fırsat bulursam gidiyorum. Orada yaşamıyoruz bile ama bu ceza geldi. Karadeniz'in, hatta Türkiye'nin her yerinde insanların yaylada dededen, babadan kalma evi var. Bu cezanın gerekçesini anlayamadım. Evin önündeki arazinin otunu ise ineklerine vermek için komşularımız biçmiş. Bizim orada ne hayvanımız var ne de orada yaşıyoruz" diye konuştu.

Kılıç, yaylada ceza alan diğer kişilerle birlikte karara itiraz ettiklerini belirtti.

banner168AA
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

İlgili Haberler

banner114

banner152

banner151

banner82

banner95

banner94