Gümüşhane:
Vali Yavuz İl Genel Meclisi Üyeleriyle Helalleşti
banner254

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında geçtiğimiz hafta başlayan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda önceki yıllarda da girişimlerde bulunulan fakat bir çözüm alınamayan Yağmurdere-Çatak yolunun karayolları yol ağına alınması konusu görüşüldü.


Yağmurdere’ye kadar hali hazırda bulunan karayolunun 13 kilometrelik kısımla Araklı-Bayburt karayoluna bağlandığını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, “Bu 13 kilometrelik kısmın 8 kilometresi Gümüşhane kısmında. Trabzon’da destek verirse buranın karayolları yol ağına alınmasını istiyoruz. Burası zor bir coğrafya. O bölgedeki yaylaları Trabzonlular da kullanıyor. Alınırsa idaremiz büyük bir yükten kurtulacak” diye konuştu. Gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde kullanılmak üzere İlçe Özel İdarelerine ödenek gönderildiği, geçtiğimiz ay komisyonlara gönderilen konuların karara bağlandığı toplantıda ayrıca kapanan Tekke Beldesinden devredilen 1 adet kanal kazıcı ve 1 adet damperli kamyonun Şiran ilçesi Yeşilbül Belediyesine devredilmesine karar verildi.

 

Trabzon Valiliğine atanan Vali Yücel Yavuz ise toplantının son bölümünde İl Genel Meclisi üyelerine veda ziyaretinde bulunarak, helallik istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane Belediyesi, hayvan bakımına çözüm...
Gümüşhane’de uzun zamandır gündemde olan Şehir Merkezi’nde hayvan bakımı konusuna Gümüşhane Belediyesi...

Haberi Oku