Gümüşhane:
Vali'den köylere ziyaret
banner254

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Emniyet Müdürü  Orhan Kar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Merkez Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Murat Atan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Engin Doğru ile birlikte Yeşildere, Yağlıdere, Olucak ve Yağmurdere köylerini ve bu köylere bağlı Krom Vadisi, Camiboğazı Yaylası, Taşköprü Yaylası, Santa Harabeleri ve Yağmurdere Jandarma Karakolu’nu ziyaret etti.

İlk ziyaretini Yeşildere Köyü’ne gerçekleştiren Sayın Valimiz, İl Özel İdaresi tarafından DOKA desteğiyle restore edilerek turizme kazandırılan tarihî Yeşildere Konağı’nda incelemede bulunduktan sonra Yağlıdere Köyü’nü ziyaret etti. Yağlıdere Köyü’nün ardından Olucak Köyü’ne geçen Sayın Valimiz, burada tarihî İmera Manastırı ve Foster Konağı’nı inceleyerek, yapıların tarihi hakkında bilgi aldı. Ardından Krom Vadisi, Camiboğazı Yaylası ve Taşköprü Yaylası’na da uğrayan Vali Memiş, Santa Harabeleri’ni gezdi.

Daha sonra beraberindekilerle birlikte Yağmurdere Jandarma Karakolu’nu ziyaret eden Sayın Valimiz, Karakol Komutanı Astsubay Mehmet Bakmaz ve karakol personeliyle bir süre sohbet etti. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhaneli Öğrencilerinde Elleri Mürekkep...

Haberi Oku