Gümüşhane:
Karadenizli vatandaşlara 'kamufle giymeyin' uyarısı
banner254
Karadeniz'de devam eden terör operasyonları nedeniyle, Karadenizlilerin bu süreçte avcı kıyafetleri giymemeleri, herhangi bir şüpheli durumda ise güvenlik birimlerine haber vermesi tavsiye edildi. 

Karadeniz genelinde PKK'ya yönelik terör operasyonları son aylarda hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane ilçelerinde PKK'nın depoları ele geçirilmişti. Ordu'da ise başına 300 bin ödül konulan terörist etkisiz hale getirilmişti. Konuyla ilgili konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, vatandaşları avcı kıyafetleriyle dolaşmamaları konusunda uyardı.

Enver Yılmaz, "Vatandaşlarımız özellikle bu süreçte avcı kıyafetleriyle dolaşmasın. Çünkü Gölköy'de kaçan ya da operasyonda ele geçirilemeyen 4 kişi, güvenlik güçlerinin 'Acaba avcı mı, yerleşik köylü mü ya da PKK'lı mı' tereddüdünden dolayı kaçan kişiler. Eğer askerimizde ya da polisimizde bunların PKK'lı olduğuna, köylü olmadığına dair bir kanaat olsa o gün onların hepsi çatışmada öldürülecekti. O yüzden vatandaşlarımız, avcı kıyafetleri ve silahlarla mümkün olduğunca ortalıkta dolaşmasın. Vatandaşlarımızın yapacağı tek şey, nerede şüpheli hal ve hareket varsa onu derhal 155 ya da 156'ya ihbar etmesidir." şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

Gençler yaban hayatını gözleme ve yemleme...
Gümüşhane’de gerçekleşen yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk havalardan dolayı yaban hayatındaki...

Haberi Oku