Gümüşhane:
İsmail Akçay:'Gümüşhane'de kiralar normal seviyede'
banner254
2016-2017 eğitim öğretim döneminin başlamasına az bir süre kaldı. Üniversite öğrencilerinin konut arayışı ile birlikte emlak sektöründe hareketlilikler yaşanıyor. 

Konuyla ilgili konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, şehrin 'pahalı şehir' damgasıyla anılmasını şiddetle reddettiklerini belirterek, 
"Diğer çevre illeri gezenler, bilgi edinenler göreceklerdir ki ev kira fiyatları da dahil olmak üzere Gümüşhane’deki mevcut fiyat uygulamaları normal seviyededir. Buradaki gazeteci arkadaşlarıma dedim ki masraflar benden, gidin merkez il Trabzon’da bir araştırma yapınız. Üniversiteye yakın en varoş mahallelerde bile sobalı evin kira fiyatının 800 TL’den aşağı olmadığını, Trabzon Meydanı’nda bir bardak çayın 2 TL olduğunu göreceksiniz. Şimdi hal böyle iken şehrimize pahalı demek, kira fiyatlarının yüksekliğinden söz etmek gerçekle bağdaşmamaktadır" dedi.

Öğrencileri mağdur etmeyiz

Kira fiyatlarının yüksekliğinden söz etmenin şehir adına olumsuz etki yapmaktan başka bir işe yaramadığını da belirten Akçay,
"Gümüşhaneliler olarak hiçbir zaman ne şehrimize gelen öğrencileri ya da çalışanı mağdur etme gibi bir anlayışın esnafından sokağındaki insanına kadar söz konusu olamayacağını özellikle vurgulamak isterim" şeklinde konuştu.


Kaynak: gundogumu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Hoca 4 ay önce

Sayın başkanın 1500 tl olan kiralardan haberi yok herhalde.

Misafir Avatar
Hasan. 4 ay önce

Neden Trabzonla karşilaştırıyorsunuz. Trabzonda ortalama daire fiyatları 250-350 bin civarında..Kiranın yüksek olması normal..Adil karşılaştırma yapın. Mesela Gümüşhane de üniversite yanındaki tokilerde kira 900-1100 lira iken Bayburt da üniversite yanındaki tokide kira 500-650 lira arası..

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhaneli Öğrencilerinde Elleri Mürekkep...

Haberi Oku