Gümüşhane:
HİS ve Sulama Göletlerinin Devlet Su İşlerine Devrediliyor
banner254

 -Özel İdare’nin göletleri DSİ’ye devredilecek

Gümüşhane İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi tarafından il genelinde yapılan hayvan içme suyu (HİS) ve sulama göletlerinin Devlet Su İşlerine (DSİ) devredilmesi için gerekli kararı çıkardı.

İl Genel Meclisi’nin Meclis Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı Kasım ayı toplantıları devam ediyor.

Toplantıların bugün ki oturumunda İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan HİS ve sulama göletlerinin DSİ 22.Bölge Müdürlüğüne devredilmesi hakkındaki teklif yazısı görüşüldü.

Gündem maddesiyle ilgili Meclis üyelerine bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kurum tarafından 2015 yılı yatırım programında yer alan ve yapımları tamamlanan Şiran Kavaklıdere, Torul Bahçelik, Kürtün Söğüteli ve Köse Kayadibi HİS göletleri ile önceki yıllarda tamamlanarak işletmeye açılan Şiran Yukarı Kulaca, Köse Akbaba, Köse Övünce sulama göletleri ve Merkez Süle, Yenice, Kabaköy, Aktutan, Yaydemir, Ekinciler, Kale, Keçikaya, Akçakale, Torul Cebeli, Yücebelen, Köstere, Şiran Yeniköy, Kavakpınarı HİS göletlerinin DSİ 22.Bölge Müdürlüğüne devredilmesinin planlandığını söyledi.

Devretmek için Meclis’ten kararı çıkarıp gerekli yazışmaları yapacaklarını kaydeden Akdoğan, DSİ’nin de kararın ardından bahse konu göletleri inceleyerek son kararını vereceğini belirterek, “Bu göletlerin bazı eksiklikleri de var. DSİ’nin imkanları daha geniş. Buradaki amaç DSİ imkanlarıyla gövde yüksekliklerinin artırılması durumu olan göletleri yükselterek sulama tesisleriyle birlikte devreye almaktır. 30 metrenin üstündeki göletleri DSİ yapabiliyor. Bizdeki en yüksek gölet Köse Akbaba göleti ve Şiran Yukarı Kulaca göleti. Milletvekillerimizin destek ve katkılarıyla bu iş olacak” dedi.

Akdoğan’ın bilgi vermesinin ardından gündem maddesiyle ilgili yapılan oylamada karar oy birliğiyle kabul edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane Belediyesi, hayvan bakımına çözüm...
Gümüşhane’de uzun zamandır gündemde olan Şehir Merkezi’nde hayvan bakımı konusuna Gümüşhane Belediyesi...

Haberi Oku