Gümüşhane:
Gümüşhanede Düğün Salonu Sorunsalı
banner254

 Halk eğitim merkezinin yıkılacak olması düğün sahiplerini kara kara düşündürüyor.

Gümüşhane Halk eğitim Merkezi ile ilgili Mayıs ayından itibaren Halk eğitim Düğün Salonunun kiraya verilmeyerek yıkılması gündeme gelince kamuoyu tarafından dillendirilen; “Gümüşhane’de düğün yapılacak en uygun yer burası. Acaba farklı bir niyet mi var ki, halk eğitim salonu için Mayıs ayından sonra düğün tarihi verilmiyor” sorusunu Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’a yönelttik.

Gümüşkoza’nın sorusu üzerine, halk eğitim merkezinin yeniden yapılması ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, proje ile ilgili 2 yıl önce devlet yatırım programına alınmış bir çalışma olduğunu söyledi.

Devlet tarafından tüm Türkiye’de Halk eğitim merkezlerinin yeniden yapılması planlandığını kaydeden Doğan, “Bizim projemizi bakanlık kabul etti ve bununla ilgili bir kısım ödenek gönderdi. Toplam proje bedeli 7 Milyon 500 bin lira. Bu para iki yıl içerisinde kullanılmazsa projenin iptali söz konusu. Bu gecikmiş bir yatırım. Burada iki yıllık bir gecikme var. Biz bir an önce ihale sürecini tamamlayıp, bu arsa sorununu çözüp, havaların ısınmasıyla beraber Nisan-Mayıs ayında da buranın yapımına geçmek istiyoruz. Yoksa bu 7,5 Milyonluk yatırımın iptali söz konusu. Vatandaşın düğünü olacak diye devlet yatırımında vazgeçersek, iki yıllık gecikme ile birlikte yine beklersek yatırım iptal olur. Dolayısıyla biz bu sene burayı yapmayı hedefliyoruz. Bu noktada da vatandaşın mağdur olmaması için planlama yapılmasını istiyoruz. Biz eğitim-öğretimin geleceği için planlama yapıyoruz. Düğün yapılacak diye yatırımın iptaline göz yumamayız” dedi.

Yapımı planlanan Halk eğitim merkezinin kütüphane’nin yerine yapılması konusunun bir buçuk yıl önce de gündem olduğunu ancak herhangi bir sonuç alınamadığını hatırlatan Doğan, “Var olan yerde, merkezimizi yeniden yapılması için çalışma başlattık. Vali beyle ve Belediye Başkanıyla görüştük. Binanın hemen ön tarafında büyük bir alan mevcut. O alanın tahsisini istedik. Ödeneğimizin bir kısmı gelmiş durumda. Birçok ilde bu yatırımı bitirilmiş durumda. Biz daha işin adını koyamadık. Bu çok önemli konu” diye konuştu.

Düğün salonunun birilerine verilme ihtimali ile bu planlamanın bozulmasının büyük bir vebal olacağını kaydeden Doğan, “O yüzden buranın inşaatı başlaması ve kimse mağdur olmasın diye olaya el koyduk. Bununla ilgili ihale işleri daha gerçekleşmedi. Bakanlıkta bu nedenle projeyi geri çekeceklerini ifade ediyor. Süremiz Temmuza kadar. Kış aylarında süreci işletebilirsek Nisan-Mayıs ayına ihaleleri yapmış oluruz. Planlamamız bu şekilde. Düğün yapılacak diye bu yatırım engellenmemeli” şeklinde konuştu.Gümüşkoza Gazetesi - www.gumuskoza.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhane'nin en eski görüntüsü ortaya...
Mimar, arkeolog ve gezgin olan Fransız Félix Maire Charles Texier’in Anadolu’da senelerce seyahat etmiş...

Haberi Oku