Gümüşhane:
Gümüşhane'de 18 Polis Görevden Atıldı
banner254
KHK'ya göre ekli listede Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 3. sınıf emniyet müdürleri Halil İbrahim Aydın, Yusuf Atalay, Metin Duran, 4. sınıf emniyet müdürleri Selçuk Turan, Murat Güneştaş, Emniyet Amirleri Hüseyin Yakut, İsmail Aygül, Zeki Bilgin, Ayhan Mermertaş, Başkomiserler Hamdi Egbatan, Yusuf Ünal, Komiser Kamil Memiş ve Polis Memurları Mehmet Nizamoğlu, Necat Erbil, Harun Doğan, Emre Özkara, Mehmet Sarıtepe, Burhan İnönülü polislikten atıldı.


KHK'ye göre başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından çıkarılan personele ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı ve haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edileceği belirtildi.

Göreve tekrar dönemeyecekler

Kamu görevinden ve Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından çıkarılan kişilerle ilgili yapılacak işlemler KHK'da şöyle belirtildi:

"Mahkûmiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır; bunlar hakkında aynca 4 üncü madde hükümleri uygulanır. Bunların silah ruhsatlan, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından 15 gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler Özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir."

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhaneli Öğrencilerinde Elleri Mürekkep...

Haberi Oku