Gümüşhane:
Gümüşhane'ye yakışmayan tablo
banner254
2006 yılında Orman İşletme Müdürlüğü tarafından insanların doğayla baş başa kalabilmeleri ve şehrin stresinden, kirliliğinden uzaklaşıp güzel günler geçirmeleri için yapılmasına karşın, ilgisiz kamu kuruluşları ve sorumsuz işletmecilik anlayışı ile her geçen gün harap oluyor.

Geçtiğimiz yıl kiralama sözleşmesi yapılarak özel sektör tarafından işletilmeye başlanan Kent Ormanı nezih bir alan haline getirilirken, bu yıl ise işletme sorunları ve başıboşluk nedeni ile terk edilmiş bir görüntü veriyor. Zaman zaman vatandaşlar tarafından piknik amaçlı kullanılmaya devam edilen alanda, düğün çekimi için tercih edilebilecek potansiyeli ile dikkat çekiyor.

Kent Ormanı girişindeki çöp yığınının bu yıl içerisinde hiç temizlenmezken, gelin damat fotoğrafları çektirmek için bölgeye gelen çiftler bu doğa harikası yerin halinin içlerini sızlattığını ifade ettiler. Fotoğrafçılar ise daha önce tekrar geldiklerini ancak alanda ki kurumuş otların temizlenmemiş olması, çevrenin çöpler ile dolu olması nedeni ile geri döndüklerini ifade ettiler.


Giriş kapısında ziyaretçileri karşılayan çirkin görüntüye yetkililerin nasıl müsaade ettiklerini anlayamadıklarını kaydeden vatandaşlar, “Bu nasıl hizmet anlayışı? Bu nasıl bir sorumsuzluk? Hani halka hizmet, Hakka hizmetti?  Gümüşhane Kent Ormanı'nın böylece kaderine terk edilmesini hazmedemiyoruz. Kimse sorumlusu sahip çıksın. Bir an önce Kent Ormanı'nın bu görüntüden kurtarılması gerekiyor.  Çöplerin temizletilmesini, devlet eliyle en azından yaz döneminde bir sorumlu atanmasını ilgililerden bekliyoruz" ifadelerini kullandılar.

Kaynak: yenigumushane.com

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhane'nin en eski görüntüsü ortaya...
Mimar, arkeolog ve gezgin olan Fransız Félix Maire Charles Texier’in Anadolu’da senelerce seyahat etmiş...

Haberi Oku