Gümüşhane:
Gümüşhane Belediyesi, şehit yakınları ve gazileri Çanakkale'ye gönderdi
banner254

Belediye önünden hareket eden kafileyi uğurlayan Belediye Başkanı Ercan Çimen, şehit yakınları ve gaziler için iki günlük Çanakkale Şehitliği gezisi düzenlediklerini kaydetti.

Başkan Çimen, geziye katılanların Çanakkale'de hem şehitlerin mezarlarını ziyaret edeceğini hem de Kurtuluş Savaşı destanın yazıldığı toprakları göreceğini belirterek, " Çanakkale bizim için önemli bir yer. Orada destan yazan aziz şehitlerimiz yatıyor.Bu kutsal vatan topraklarının nasıl kazanıldığı, uğruna ne bedellerin ödendiği Çanakkale’de saklı. Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin Çanakkale’yi görmelerini istedik. Gezide, Akbaş Şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahin Dere Şehitliği, Çanakkale Anıtı, 26. Alay Yahya Çavuş Anıtı, Sargı Yeri Şehitliği, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Kesikdere Şehitliği, Conkbayırı ve Kilitbahir Kalesi gibi tarihi atmosfere sahip yerler ziyaret edilecek" dedi

Gezide kafile başkanlığını yapan gazi Celil Tanguroğlu da, Çanakkale ruhunu bir nebze de olsa yaşama fırsatı bulduklarından dolayı Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'e teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi...
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından daha önce 4 Aralıkta sona ereceği duyurulan Kırsal...

Haberi Oku