Gümüşhane:
Emirler Mezarlığı çevresi yenileniyor
banner254

Mezarlık çevresinde yapılan çalışmalar ile çevre duvarlar yenilenirken, İl Özel İdaresi tarafında bulunan alanda peyzaj düzenlemesi yapılıyor.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, kentin en büyük mezarlığını Gümüşhane'ye yakışır bir hale getirdiklerini belirterek, "Mezarlığın yan duvarlarını yeniledik ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağladık. Yenilediğimiz duvarlarla mezarlığımızı koruma altına alınmış olacak. Böylece kabirlerimiz daha iyi korunabilecek. Orası bizim tarihimiz. Tarihimize sahip çıkmak da bizim görevimiz. Atalarımız, dedelerimiz, şehitlerimiz en yakınlarımız orada yatıyor. Mezarlığımıza gereken değeri vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çevre duvarlarının ardından ışıklandırma ve peyzaj çalışması da yaparak Gümüşhane’ye yakışır hale getireceğiz. Mezarlığımızın İl Özel İdaresi tarafında bulunan duvarın önündeki eskiyen kaldırımları yeniliyoruz. Burada bir otopark yeri de oluşturuyoruz. Vatandaşlarımız gerek cenaze gerekse mezar ziyaretine geldiğinde araçlarını rahatlıkla bu alana çekip ziyaretlerini gerçekleştirebilecekler" dedi.

Başkan Çimen, Emirler Mezarlığı'nın modern bir görüntüye kavuşacağını ifade ederek, "Bu bölgede mevcut mezarlığımızın üst kısmında hazır mezarlıklar, çevre duvarları yapıyoruz. Mezarlıklar ofisimizin inşaatı bitmek üzere. Şu anda çatı kısmı kaldı. Onu da bu yıl tamamlayacağız. Binamızda gasilhane, kuran okuma yerleri, mescit olacak" diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane Kültür Merkezinde ‘Çakırcalı...
Gümüşhane Kültür Merkezinde sahnelenen ‘Çakırcalı Efe’ gösterisi izleyiciler tarafından büyük...

Haberi Oku