Gümüşhane:
Çiftlik Muhasebe Veri Ağı'na Kaydolan Çiftliklere Destek
banner254
Buna göre, gönüllülük esasına dayalı olarak sisteme katılan işletmelere 2015 yılı için 425 lira katılım desteği ödemesi yapıldı.
Destek, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) veya Bakanlık tarafından oluşturulan herhangi bir idari kayıt sistemine kayıtlı olup, ÇMVA sistemine dahil olan, bir muhasebe yılı süresince tarımsal faaliyetlerine ilişkin muhasebe verilerini belirlenen zamanlarda veri toplayıcılarla paylaşan ve verileri yapılan kontroller sonunda doğrulanan tarımsal işletmelere katılım desteği ödemesi yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan ve Gümüşhane'yi de kapsayan Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Projesi kapsamında, bu sisteme dahil olan çiftçiler, muhasebe konusunda bilgi edinmek, hangi faaliyetlerin karlı olup olmadığı ve maliyetlerin nasıl indirileceği konularında öngörü sahibi olmalarını sağlayacaktır.

Çiftçilerimizin teknik personellerimiz tarafından ziyaret edilerek kayıtların tutulduğunu, 2015 yılında Gümüşhane İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile sözleşme imzalayan 20 çiftçimize işletme başına 425 TL olmak üzere toplam 8 bin 500 TL karşılıksız destekleme ödemeleri çiftçilerimizin ilgili banka hesaplarına yatırılmıştır.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane Kültür Merkezinde ‘Çakırcalı...
Gümüşhane Kültür Merkezinde sahnelenen ‘Çakırcalı Efe’ gösterisi izleyiciler tarafından büyük...

Haberi Oku