Gümüşhane:
Baroda zorlu seçim bugün
banner254
1974 yılından kurulan Gümüşhane Bayburt Baro Başkanlığı’nın bugün gerçekleştireceği 24. Olağan kongresinde Başkanlık ve yönetim kurulu için seçim yapılacak. Baro, seçimli kongreye muhtemel iki adayla gidiyor.

Gümüşhane bölgesi avukatlarından Metin Aslan ve Bayburt bölgesi avukatlarından Serkan Pekmezci’nin yarışması beklenen seçimde Gümüşhane’de görev yapan 37, Bayburt’ta görev yapan 14 avukat oy kullanabilecek.  Baronun yönetim kurulu üyelerinin de yenileneceği seçimde, listeler seçim öncesi netleşecek.

Baro başkanı iken FETÖPDY’den tutuklanan Av. İsmail Taştan ve Av. Hasan Köprülü’nün de oy kullanabileceği seçimlerde kıyasıya bir mücadelenin yaşanması bekleniyor.

01 Mayıs 2011 tarihinde Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı iken istifa ederek AK Parti Milletvekili Aday Adayı olan Ali Haydar Dereli’nin ardından yapılan seçimlerde iki aday yarışmış, seçim sonucunda Avukat İsmail Taştan baro başkanı olmuştu. İsmail Taştan; FETÖPDY soruşturmaları kapsamında 28 Temmuz’da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bugün yapılacak toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı aynı yerde ve aynı saatte çoğunluk aranmaksızın 02 Ekim 2016 Pazar(Yarın) günü yapılacak.

Toplantının gündem maddeleri arasında çalışma ve denetleme kurulu raporlarının görüşülmesi ve başkanlığını Av.İsmail Taştan’ın yaptığı bir önceki dönem yönetim kurulunun ibrası da yer alıyor.

Kaynak: gumuskoza.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Dolar Bozduranlara, Gümüşhane-Trabzon gidiş-dönüş...
Gümüşvadi Kooperatifi 500 dolar bozduran kişilere ücretsiz Trabzon seyaheti imkanı sağlıyor...

Haberi Oku