Gümüşhane:
Bakanlıktan Gümüşhane'deki Orman Köylülerine 7,5 Milyon TL Katkı
banner254
Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Gümüşhane’deki orman köylülerine 2003 yılından bu yana 7,5 milyon TL kredi desteği verildi.


Gümüşhane’deki Orman Köylülerine 7,5 Milyon TL Destek

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Gümüşhane’de de güneş enerjisi, süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, besi sığırcılığı, fenni arıcılık ve mikro kredi gibi konularda orman köylülerine 7,5 milyon TL kredi desteği sağladı.
1.374 aileye güneş enerjisi, 84 aileye süt sığırcılığı, 245 aileye süt koyunculuğu, 20 aileye besi sığırcılığı, 50 aileye fenni arıcılık ve 38 aileye mikro kredide olmak üzere toplam 1.811 aileye 7 milyon 580 bin lira tutarında kredi desteği verildi. 2016 yılı içinde Gümüşhane’deki 130 aileye toplam
900 bin lira kredi desteği verilmesi planlanıyor.


Projeler Çeşitlendirilerek Devam Edecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle bazı projeler geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ek istihdam alanları oluşturduklarını söyledi. Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu tür projeleri çeşitlendirerek devam ettireceklerini belirtti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane'de Soğuk Kapıya Dayandı!
Salı gününden itibaren Gümüşhane genelinde yoğun kar yağışı bekleniyor

Haberi Oku