Gümüşhane:
Akgül ve Pektaş'tan ortak 30 Ağustos Mesajı
banner254
Mesaj şu şekilde:

"Bugün büyük istiklal mücadelemizin zaferle taçlanmasının 94. yıldönümü. Ecdadımız inanç ve umutlarıyla makûs bir talihi yenmiş ve bundan 94 yıl önce işgalcileri ülkemizden def etmiştir.

30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan kahraman bir milletin; yokluklara, zorluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla vatan toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, yedi düvele göstermiştir. Necip milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadele sonucunda, kazandığı bağımsızlığını ilelebet muhafaza edecektir. Dün olduğu gibi bugün de, şer odaklarının ülkemiz üzerinde hain planlarını işletmelerine,
 bir karış toprağımıza dahi göz dikmelerine izin vermeyeceğiz.

Büyük zaferlerin mimarı olan yüce milletimiz; 15 Temmuzda da bir istiklal mücadelesi vererek adını tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır.

Tıpkı 30 Ağustos’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da milletimiz tekrar bir kahramanlık destanı yazmış, vatanına, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Ülkemizin varlığına kasteden iç ve dış hiçbir güç, bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin üzerine gölge düşüremeyecek; istiklalimize kast eden düşmanlar daima yüce milletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin istiklal ve istikbali için verdiği büyük mücadelenin zafere ulaşmasının 94.yıldönümünde; vatan ve millet için canını feda eden Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle anıyor, kahraman milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyoruz."

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

Gümüşhane Belediyesi Gençlerbirliği, deplasmanda...
Türkiye Bayanlar Voleybol 1.lig'de mücadele veren temsilcimiz Gümüşhane Belediyesi Gençlerbirliği,...

Haberi Oku