Gümüşhane Üniversitesi:
Gümüşhane Üniversitesi 2017 Bütçesi Açıklandı
banner254

 Maliye Bakanlığının üniversite bütçeleri ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğu tasarıda Gümüşhane Üniversitesinin 2017 bütçesi 101 milyon 252 bin olarak açıklandı.

Fiziki yapılaşma nedeniyle geçen yıllarda yüksek bütçeleri alan Gümüşhane Üniversitesi, fiziki yapılaşmasının büyük oranda tamamlanmasına rağmen 2017 yılında da yüksek bir bütçe almayı başardı.2008 yılında kurulan Gümüşhane Üniversitesi aldığı bütçe ile 2007 yılında kurulan 17 üniversite içerisinde beşinci sırada, 2008’de kendisiyle birlikte kurulan 9 üniversite arasında ilk sırada ve kendisinden sonra kurulan 14 üniversite içerisinde dördüncü sırada yer aldı.

2017 Bütçesiyle Kampüs Tamamlanıyor

Kuruluşundan itibaren aldığı bütçenin önemli bir bölümü fiziki yapılaşmaya harcayan Gümüşhane Üniversitesi, 2017 bütçesi ile kampüsü tamamlıyor.

Gümüşhane Üniversitesi 2017 yatırım bütçesiyle Sağlık Bilimleri Fakültesi ek bina inşaatı, beşinci etap çevre düzenleme ve altyapı düzenleme yapım işleri ve Araç Bakım, Atölye, Kapalı Garaj ve Bakım Onarım Ünitesi Binasının yapımını tamamlayacak.

2017 yılında yapılması planlanan bu projelerin tamamlanması ve yapımı devam eden merkezi kütüphane, kongre ve kültür merkezi, öğrenci işleri merkez binasının yaklaşık 2 ay sonra açılmasıyla birlikte Gümüşhane üniversitesi öğrencileri eğitim öğretim, spor, sosyal ve kültürel ve çevre altyapısı bütünüyle tamamlanmış bir kampüste öğretim hayatına devam etme imkanı bulacaklar.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

YÖK üyeleri Gümüşhane Üniversitesini ziyaret...
Rektör adayı belirleme çalışmaları kapsamında YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmi Er ve YÖK Üyesi...

Haberi Oku