Gümüşhane Üniversitesi:
GÜ'de yeni bölüm ve programlar açıldı
banner254

 Gümüşhane Üniversitesi Kurumsal iletişim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada radyo-televizyon ve sinema ve sosyoloji bölümleri ile laboratuvar teknolojisi, tıbbi ve aromatik bitkiler ve tıbbi laboratuvar teknikleri programlarına 2016-2017 öğretim döneminde ilk defa öğrenci alınacağı belirtildi. 

Gümüşhane Üniversitesinde fiziki ve teknik kapasitede meydana gelen gelişme ile birlikte akademik kadronun her geçen yıl arttığı ve buna bağlı olarak yeni bölüm ve programlara öğrenci alınmaya başlandığı vurgulanan açıklamada; “ Gelişen ve geliştiren üniversite anlayışını benimseyen Gümüşhane Üniversitesi gelişmeye devam ediyor. Fiziki altyapısı tamamlanma aşamasına gelen Gümüşhane Üniversitesinde akademik ve idari personel ile öğrenci sayısı artmaya devam etmektedir. Bu kapsamda Gümüşhane Üniversitesi her yıl olduğu gibi 2016-2017 öğretim döneminde de yeni bölüm ve programlarıyla öğrencilerine kavuşacak. 2016-2017 öğretim döneminde öğrenci alınması önerilen 2 bölüm ve 3 program YÖK tarafından kabul edildi.

Buna göre 2016-2017 öğretim döneminde İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü birinci ve ikinci öğretim 100, Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü birinci öğretim 60, Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Laboratuvar Teknolojisi Programı birinci öğretim 30, Şiran Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı birinci öğretim 30 ve Tıbbi Laboratuar Teknikleri Programı birinci ve ikinci öğretim 100 öğrenci olmak üzere toplam 320 öğrenci Gümüşhane Üniversitesinde yeni açılan bölüm ve programlarda öğrenim görmeye başlayacaktır. Ayrıca Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Programı ve Torul Meslek Yüksekokulunda Bilgi Güvenliği ve Teknolojisi Programı açılmıştır. Bu programlardaki akademik kadro en kısa zamanda tamamlanarak öğrenci alımına başlanacaktır.” denildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Torul MYO'da inşaat tamamlandı!
Gümüşhane Üniversitesi Torul Meslek Yüksekokulu çevre düzenleme ve açık saha inşaatı tamamlanarak öğrencilerin...

Haberi Oku