Eğitim:
Türkiye Birincisi Olduk
banner254

“Kaşgar’dan Dinar’a Dîvânü Lugâti’t Türk Türkçemiz” adı altında Türkçe etkinlikleri yapıldı.

 Etkinliklerde kitap okuma, öykü yazma ve şiir yarışmaları düzenlendi.Ulusal düzeyde gerçekleşen yarışmaya 350 öğrenci katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen programda amaç farkındalık oluşturarak Türkçeyi korumak ve dışarıdan yabancı kelimelerin girmesini engellemek.

Bu yıl düzenlenen kitap okuma yarışmasında ilimizi temsil eden Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Ahmet Zekeriya Devran sınavda soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi, aynı okuldan İrem Rana Sağlam Türkiye 11.’ si ve Beyzanur Ateş ise Türkiye  42.’si olmuştur.

 Okul müdürü Serdal Şeker, kitap okuma kültürünü yerleştirmek içim gerek okulda gerekse okul dışında sürekli gayret gösteren Türkçe Öğretmeni İlhan Çakır’a teşekkür etti. Toplumda okuma kültürünün oluşması için okul olarak benzer çalışmalar yaptıklarını söyleyen Şeker, kitap okumaya çok önem verdiklerini, okullarında ve il genelinde kitap okuma yarışmaları düzenleyerek bireylerde okuma kültürü oluşturarak; bu yolla onları düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, analiz ve sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler haline gelmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

 

 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

MEB, Task AB projesinin tanıtımını yaptı!
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan, İtalya Ulusal Ajansı...

Haberi Oku