Eğitim:
Nesrin Halit Zarbun Anaokulu'nda Okul Öncesi Eğitim Şenliği
banner254

Programda konuşan Okul Müdürü Akif Köse; her yıl Türkiye genelinde okul öncesi eğitim şenliklerinin yapıldığını hatırlatarak biz de Nesrin Halit Zarbun Anaokulu olarak okul öncesi eğitim şenliği ve mezuniyet programı düzenledik dedi.

Okul Müdürü Akif Köse; “Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilkokula hazırlanırken, paylaşmayı, yardımlaşmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun varolan yeteneklerini görünür kılmaktır.

Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler.

Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir”. dedi.

Okul Müdürü Akif Köse’nin konuşmasının ardından öğrenciler tarafından yedi bölge yedi dans müzikli oyun, öğrencilerin kostüm defilesi,  öğrencilerin yıl boyunca yapmış olduğu etkinlik sergisi, veliler arası yumurta yarışı, iğne iplik yarışı, halat çekme yarışı, yap-boz yarışı, kukla yarışmaları yapıldı. Yarışmalar sonunda yarışmaları kazanan velilere çeşitli hediyeler verildi.

Programın sonunda öğrencilere katılım belgelerinin verilmesinin ardından minik öğrenciler 10. Yıl marşı eşliğinde kep atma töreni gerçekleştirdi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi Bulgaristan'da
Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi, müdürü hemşerimiz Remzi İlhan , 3 öğretmen ve 6 öğrencisi ile Erasmus+...

Haberi Oku