Eğitim:
Fin eğitim sistemini yerinde incelediler
banner254

 Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği için düzenlenen ziyarete, proje ekibi olarak Okul Müdürü Serdal Şeker, Müdür Yardımcısı Şükür Sünnetçi ve farklı branşlarda görev yapan 9 öğretmen katıldı.

Finlandiya’nın Joensuu şehrine giden proje ekibi, katıldıkları PISA - FINNISH AND EUROPEAN EDUCATION SYSTEMS (PİSA- Fin ve Avrupa Eğitim Sistemi ) başlıklı 1 haftalık kursa katıldı.

Proje ekibi, katıldıkları kurs sayesinde, Finlandiya eğitim sisteminin son yıllarda dikkat çekici başarısını ve bu örnek eğitim sistemini daha yakından görme ve inceleme fırsatı elde ettiklerini belirtti. Ayrıca Fin eğitim sisteminde kullanılan ölçme değerlendirme yöntemlerini incelediler. Gerçekleştirdikleri ziyaretten verimli bir şekilde ayrıldıklarını belirten ekip üyeleri, “Fin eğitim sistemini yerinde görmek, kurs programı kapsamında orada okul ziyaretlerinde bulunmak, eğitim-öğretim faaliyetlerini gözlemlemek kurumumuza daha zengin bir vizyon ve uluslararası bir boyut kazandıracağı inancındayız” ifadelerini kullandılar.

Bu projede yer almanın, okulun uluslararası projelere katılımının arttırılması için de öncülük edeceğini düşündüklerini vurgulayan proje ekibi, “Okulumuzun imkanları ölçüsünde yaygınlaştırma ve uygulama çalışmaları, daha fazla kişiye ulaşabilmesi için devam edecektir” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

MEB, Task AB projesinin tanıtımını yaptı!
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan, İtalya Ulusal Ajansı...

Haberi Oku