Dernek:
Gümüş Damla Projesi tamamlandı
banner254
 Proje kapsamında Kürtün’den başlayıp, bütün il ve ilçelerde 17 okulu ziyaret eden Gümüş Gelişim Akademisi öğrencileri 7 Mayıs'ta Şiran'dan ayrıldı. 

Doğdukları şehirden Ankara’da ki üniversitelere yerleşen gençlerimiz burada yaşayan kardeşleri için geleceğe dair olumlu bir mesaj ve küçük bir damla bırakarak sosyal bir sorumluluğa imza attılar. 

Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği ve GGA adına açıklamada bulunan Başkan Erol Tekçe, GGA öğrencilerinin tamamen kendi çabaları ve gayretleriyle oluşturulan Gümüş Damla Projesi ile bu hafta ilimiz ve ilçelerimizde toplam 17 okulda yaklaşık 3 bin öğrenciye ulaştıklarını söyledi.

Tekçe, “Onlara geleceğe dair mesajlar verdik ve mesajlar aldık. Sürdürülebilir olsun diye onlarla gönül köprüleri oluşturduk. Birçok öğrencimiz, üniversiteli abi ve ablaları ile iletişim ağı oluşturdu. Onları örnek alacaklarına bize sözler verdiler. Abi ve ablaları onların bu sözlerini takip edecekler. Çocuklarımızın ayrılırken abi ve ablalarına ayrılırken yazdığı mektuplar var. Bunlardan pedagojik olarak ta güzel mesajlar ve dersler çıkacağına inanıyorum. Okullarımızın ve özellikle rehberlik hocalarımızın konuyla ilgili değerlendirmelerle tüm ilimiz eğitim ve öğretimine pozitif etkileri olacaktır. Projemize destek olan Valimiz, Belediye Başkanlarımız ve tüm idarecilerimize GÜBDER ve GGA adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Proje ilgili bir raporun ileriki günlerde kamuoyuna duyurulacağını da ifade eden Başkan Tekçe, aydınlık bir geleceğe sahip olabilmek için güçlü ve eğitimli bir neslin inşasının elzem olduğunu, GÜBDER'in en büyük amacının da bu olduğunu vurguladı ve sözlerine “illa eğitim illa öğretim illa edeb” diyerek son verdi.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

ŞEKAV, Gönül Sofrasında Buluştu
Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı (ŞEKAV) üyeleri, İstanbul'da Florya Sosyal Tesislerinde gönül sofrasında...

Haberi Oku