Dernek:
Demirören Köyü'nde Fidanlar Toprakla Buluştu
banner254
İstanbul'da kurulu bulunan Demirören Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen etkinlik ile Bayburt ve Gümüşhane'den temin edilen bin 500 adet çam fidanları İstanbul'dan gelen ve köyde ikamet eden yaklaşık 10 kişilik grup tarafından bir hafta boyunca büyük bir emek ve gayretlerle dikildi. 

Fidanlar, köyün güneyinde yer alan Büyükdüz Mevkii, Küpün Suyu civarına dikildikten sonra etrafı tel örgülerle çevrildi ve "Demirören Köyü Derneği Gönüllüler Fidanlığı" adı verildi.

Demirören Köyü Derneği Başkanı Hami Hayal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Köyümüz kurulduğundan bu yana atalarımız zamanın zor şartları içinde köyümüzü ağaçlarla tanıştıramamaları hepimizin içinde adeta bir ukde olarak kalıyordu. Bundan beş-altı yıl kadar evvel köyümüzün yetiştirdiği Eğitimci ve Araştırmacı Yazar İsmail Hayal tarafından başlatılan organizede köyümüzün mezarlıklar ve muhtelif yerlerine yaklaşık 2000 çam fidanı ile dere boyunca söğüt ve kavak dikimi yapılmıştı. Şimdi 2016 yılının Mayıs ayında Bayburt ve Gümüşhane'den temin ettiğimiz 15000 çam fidanını toprakla buluşturduk. Bize bu fidanları sağlayan ve maddi-manevi desteği esirgemeyen herkese, işini gücünü bırakıp yaklaşık bir hafta bizimle bu fidanları diken ve gayret gösteren köylülerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz görevimizi yaptık, bundan sonrası bu fidanlığı sevgi ile büyütüp bakacak olanlara kalıyor.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

İstanbul Gümüşhaneliler Derneğinden TL Kampanyası
İstanbul Gümüşhaneliler Derneği,düzenlediği kapmanya ile Söz konusu,vatan,devlet ,millet ise,Dolar nedir...

Haberi Oku