Dernek:
Bursa Günyüzü-Üçtaş Köyü Derneği Bir Araya Geldi
banner254

 Mart 2016’da kurulan ve kurulduğu günden bu yana birçok organizasyona imza atan Bursa Gümüşhane Günyüzü-Üçtaş Köyleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Pazar günü (23.10.2016) üyeleri ile bir araya gelerek toplantı yaptı. Toplandı bir sürpriz yapan Yönetim Kurulu, başarılarıyla Gümüşhane’nin ve Köyümüzün göğsünü kabartan ve LowKick branşında dünya şampiyonu olan milli sporcu Zafer Şayık da çağırdı. Genç sporcuya her zaman destek olacaklarını söyleyen Dernek Başkanı Adem İleri sporcuya başarılar dileyerek dernek adına plaket verdi.

Üye aidatlarının toplanması ve önemi konusunda bilgilendirme yapan Yönetim Kurulu Dernek gelirlerini arttırmayı hedefliyor. Dernek toplantısında üye çocukları için önemli karar alındı. Yeni doğan çocuklara, sünnet olanlara ve evlenen gençlere dernek adına çeyrek altın takılması yönünde karar alındı. 2017 yılı için içi gezi ve piknik organizasyonu gibi sosyal etkinlikleri de bu toplantıda gündeme alıp planlama yaptılar.

Toplantıda yardıma muhtaç iki aile için para toplayan Yönetimin en önemli kararı ise, Üniversiteye giden öğrencilere 250 TL’lik burs verilmesi oldu. Üye çocuğu şartı aranan burs yardımı tek seferde 250 TL olacak, daha sonraki yıllarda dernek gelir düzeyine göre devam edip arttıracak.

Toplantı sonunda çay ve yiyecek ikram edilen üyeler toplantıdan sonra birbirleriyle sohbet ederek hasret giderdiler. Bursa’da bir kez daha Birlik ve beraberlik örneği gösteren Törnük gurbetçilerine Günyüzüm Haber olarak başarılar dileriz.

Günyüzüm Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

İstanbul Gümüşhaneliler Derneğinden TL Kampanyası
İstanbul Gümüşhaneliler Derneği,düzenlediği kapmanya ile Söz konusu,vatan,devlet ,millet ise,Dolar nedir...

Haberi Oku